Požádá velkomeziříčská opozice o maximální zvýšení odměn zastupitelům města?

otazníkVelkomeziříčská opozice žádala navýšení odměn zastupitelům města na maximální možnou výši. Stalo se tak během semináře o rozpočtu města, který se konal po ustavujícím jednání místního zastupitelstva. Informace Občasníku potvrdilo jako správné několik členů místního zastupitelstva s podmínkou zachování anonymity.

Noví členové zastupitelstva z řad opozice byli údajně překvapeni nízkou výší odměny, proto usilovali o možnost zvýšit odměnu pro zastupitele na maximální výši. Návrh na zvýšení odměn údajně vyslovilo opoziční uskupení „Společně VM“.

Po navýšení odměn by opoziční zastupitelé zřejmě přívětivěji nahlíželi na změny, které se chystají v souvislosti s rozpočtem města. Úsek medializace a komunikace, což je název pro redakci městského zpravodaje Velkomeziříčsko, by měl projít „zpětnou transformací“ a znovu fungovat přímo pod radnicí (více zde).

Opoziční dotaz na navýšení odměn pro všechny zastupitele se ovšem nepotkal se sympatickou odezvou z řad koaličních zastupitelů. Protože šlo o jednání zastupitelů za zavřenými dveřmi, panuje ve Velkém Meziříčí velké očekávání, zda opozice navrhne zvýšení odměn zastupitelům na předvánočním jednání místního zastupitelstva.

Ještě před vánočními svátky tak dojde nad rozpočtem města k zásadnímu střetu například o dalším fungování tištěného městského zpravodaje, který nyní vychází jako měsíčník pod příspěvkovou organizací města Jupiter klub. Opozice zřejmě nebude mít dostatek sil zachránit židli v redakci pro bývalého místopředsedu místní ODS Petrose Martakidise.

Martakidis před několika lety ve službách ODS přepálil negativní kampaň vůči hejtmanovi Jiřímu Běhounkovi (ČSSD), když jako volební manažer ODS pro Žďársko  v tiskové zprávě tvrdil, že hejtman Běhounek v rámci „čistek“ odvolal ředitele havlíčkobrodské nemocnice. Ten přitom ve funkci zůstal a o žádném odvolání neměl ani tušení

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna