Redakci městského zpravodaje Velkomeziříčsko zasáhne přesun „pod město“

První změny místních poměrů se již projednávají v orgánech města Velké Meziříčí. A budou týkat redakce Velkomeziříčska , přeměněnou bývalým starostou Radovanem Necidem na úsek medializace a komunikace. Úsek medializace a komunikace fungoval pod vlivem místní buňky ODS, dosud v redakci působí bývalý Necidův stranický zástupce Petros Martakidis.

Martakidis před několika lety přepálil negativní kampaň vůči hejtmanovi Jiřímu Běhounkovi, když jako volební manažer ODS pro Žďársko  v tiskové zprávě tvrdil, že hejtman Běhounek v rámci „čistek“ odvolal ředitele havlíčkobrodské nemocnice. Ten přitom ve funkci zůstal a o žádném odvolání neměl ani tušení.

Nový návrh rozpočtu počítá s přechodem nebo spíše se vznikem funkce mluvčího města, který bude fungovat přímo na radnici. Současný úsek medializace a komunikace pod Jupiter klubem tak bude rázem k nepotřebě a jeho další osud bude záležet jen na řediteli Milanu Dufkovi.

Dufek Velké Meziříčí

Změny ve fungování redakce Velkomeziříčska se již promítly do návrhu nového rozpočtu města Velké Meziříčí na rok 2019, který projednávali zastupitelé města na pracovním semináři po skončení zastupitelstva. A zdá se, že i opozice je změnám příznivě nakloněna.

Startem pro uskutečnění případných změn ve vydávání městského zpravodaje bude až prosincové zastupitelstvo, které bude schvalovat navržený rozpočet města. V rozpočtu jsou zakomponovány i připravované změny ve fungování městského zpravodaje.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna