VÍME PRVNÍ: Finanční výbor nedoporučuje schválit rozpočet Jihlavy

Jen pár dnů chybí do projednání a schválení rozpočtu města Jihlavy na rok 2020. Podle aktuálních informací nedoporučil Finanční výbor zastupitelstva schválení navrhovaného rozpočtu na příští rok.

V návrhu rozpočtu se počítá s růstem rozpočtových příjmů města asi o osm procent, ekonomická predikce Ministerstva financí se pohybuje kolem dvou procent.

Světové ekonomiky zpomalují, město Jihlava očekává razantní růst české ekonomiky. Razantní růst by měl zvýšit příjmy městské pokladny. Jenže tak optimistický vývoj na straně příjmů města nelze očekávat.

Na zasedání Finančního výboru se proti současné podobě rozpočtu města vyslovil i Miroslav Tomanec z uskupení Forum Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou.

Reálně tak hrozí nástup rozpočtového provizoria, pokud se zastupitelé města Jihlavy budou řídit doporučením Finančního výboru.

Rozpočtové provizorium představuje skutečnost, kdy rozdělování státních peněz bude až do řádného schválení nového rozpočtu řízeno na základě předešlého roku. Konkrétně se na každý měsíc uvolní jedna dvanáctina loňských výdajů.

Radní města mají naplánovanou prohlídku domu U mincovny, který se opravuje jen z městských peněz bez dotace. Rekonstrukce má přezdívku „díra do rozpočtu“ (více zde).


V minulém týdnu se předseda lidovců Kodet pokusil sehnat dva hlasy opozičních zastupitelů ČSSD (více zde), ovšem městský výbor stanovil jasné podmínky pro vstup do koalice (více zde). Rychlý návrat KDU-ČSL do koalice se nezdařil pro „nejrůznější technické problémy“ (více zde).

Mládeži Dukly Jihlava hrozí platební neschopnost, chybí peníze na úhradu faktur (více zde). O posunutí splatnosti faktur města žádá i fotbalový klub (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů