Nominaci do senátních voleb na Třebíčsku dostal žďárský poslanec Ryba (ANO)

Senátní volby na Třebíčsku budou soubojem těžkých politických kádrů. Současná senátorka za STAN hodlá obhajovat svůj mandát. Opoziční hnutí ANO ale chystá silného protikandidáta v podobě vysloužilého hasičského generála a současného poslance Drahoslava Ryby.

„Mohu potvrdit, že jsem dostal nominaci oblastní organizace hnutí ANO v Třebíči i krajské organizace Vysočina. Zda-li budu kandidovat záleží na vedení hnutí,“ sdělil poslanec Ryba.

Ryba absolvoval gymnázium ve Žďáru nad Sázavou. V roce 1985 vystudoval obor Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu na Hornicko-geologické fakultě Vysoké školy báňské v Ostravě. Po studiu pracoval rok jako požární a bezpečnostní technik v Jednotě SD Velké Meziříčí. Roku 1986 se stal zástupcem velitele Okresního útvaru Sboru požární ochrany Žďár nad Sázavou a od roku 1989 byl velitelem/náčelníkem/ředitelem hasičů v okrese Žďár nad Sázavou.

V roce 2001 Ryba nastoupil do funkce ředitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Dne 9. listopadu 2011 ho ministr vnitra Jan Kubice jmenoval generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR (HZS ČR), a to s účinností od 1. prosince 2011.

Ve funkci nahradil Miroslava Štěpána, který v září toho roku rezignoval z důvodu plánované kandidatury do Senátu.

Dne 28. října 2013 jej prezident Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem, dne 8. května 2016 jej jmenoval generálmajorem a 28. října 2019 jej jmenoval generálporučíkem.

Ve funkci generálního ředitele HZS ČR skončil na vlastní žádost k 18. červenci 2021, jelikož mu téměř uplynulo druhé pětileté funkční období a dle zákona nemohl ve funkci dále pokračovat. Služební poměr ukončil ke stejnému dni. Od podzimu 2021 je poslancem za hnutí ANO.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů