Nakažená lékařka: Měla jsem kontakt, cítím se dobře

Praktická lékařka Šárka Drinková velmi otevřeně informovala o svém případu nákazy koronavirem. „Měla jsem v ordinaci pacientku, která byla pozitivní. Ve středu jsem ji ošetřovala, v neděli mi hygiena oznámila pozitivní výsledek. Ošetřovala jsem ji v roušce,“ uvedla doktorka Drinková.

Na webových stránkách ordinace se okamžitě objevila zpráva o pozitivním výsledku testů na Koronavirus.

“ Sama na sobě jsem pociťovala jen lehké nachlazení. Ordinace jsem
uzavřela, já i jedna  sestřička jsme v karanténě, ostatní sestřičky a lékařky ordinují za zavřenými dveřmi, protože pro ně nemám potřebné ochranné pomůcky (respirátor a brýle). Dnes ráno (17.3.2020 -pozn. Občasník) mi byl proveden stěr na koronavirus a čekám na výsledky,“ řekla lékařka.

Lékařce Drinkové vadí nesplněné sliby vlády o dostatku prostředků pro zdravotníky: „Doktor Svoboda se ve Sněmovně na to ptal přímo pana ministra na konci ledna a dostalo se mu ujištění, že prostředků je dostatek. Praktičtí lékaři musí ordinovat dál i když nemají dostatek ochranných prostředků,“ dodala Drinková.

Lékaři na Vysočině nemají dostatek osobních ochranných prostředků proti koronaviru, provoz lékařských ordinací záleží na osobní statečnosti lékařů (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů