Zastupitel Kodet ml. opustil řady KDU-ČSL

Sedm měsíců působil zastupitel Josef Kodet ml. ve funkci předsedy městského výboru KDU-ČSL Jihlava. Postu předsedy jihlavské KDU-ČSL se Kodet vzdal po té, kdy městský výbor neschválil návrat lidovců do menšinové koalice primátorky Karolíny Koubové. Nyní Kodet pozastavil i své členství v KDU-ČSL.

„K důvodům pozastavení svého členství, k vnitrostranické situaci v KDU-ČSL na jakékoliv úrovni, ani k vystupování jednotlivých členů KDU-ČSL se veřejně nebudu vyjadřovat,“ uvedl Josef Kodet.

Loni na podzim Kodet na jednání zastupitelstva ostře slovně zaútočil na bývalého předsedu KDU-ČSL Jaromíra Kalinu. Pro incident se vžilo pojmenování „lidovecká zabijačka“ (více zde), letos v únoru Kodet rezignoval na funkci předsedy KDU-ČSL Jihlava (více zde). Lidovci odmítli nabídku dvou křesel ve vedení města (více zde). Nyní se mluví o doplnění dvou členů rady města za Piráty a Fórum Jihlava (více zde).

Kodet pozastavil své členství ve straně jen pár dnů před jednáním jihlavského zastupitelstva. Právě Kodetův hlas by mohl pomoci přežít menšinové koalici primátorky Karolíny Koubové.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů