Klid centra Jihlavy střeží zvláštní hlídky strážníků

Centrum města Jihlavy dostalo zvláštní způsob ostrahy po stížnostech obyvatel na pocit nebezpečí. Jedna hlídka Městské policie Jihlava se zdržuje na Masarykově náměstí, další potom v obvodu městské
památkové rezervace.

Strážníci Městské policie Jihlava se na výše uvedených místech zdržují nepřetržitě, vyjma krátké přestávky v 6.00 a v 18.00 hodin.

Tyto hlídky vykonávají činnost v rámci oprávnění ustanovených zákonem č. 553/1991 Sb., o obecní policii, primárně však vykonávají dohled nad veřejným pořádkem v centru města.

Speciální hlídky v centru krajského města už řešily:

  • 107 přestupků v dopravě,
  • 8 porušení obecně závazné vyhlášky statutárního města Jihlavy o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství,
  • 13 přestupků porušení zákazu kouření na zastávce veřejné hromadné dopravy,
  • 2 přestupky porušení povinnosti používání ochrany dýchacích cest na vymezených místech dle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s onemocněním
    COVID-19,
  • 1 přestupek krádeže v obchodě

Pokyny pro činnost navýšeného počtu hlídek vydal ředitel Městské policie Jihlava Jan Frenc ústně na poradě vedoucích Městské policie Jihlava. K jejich doplňování nebo aktualizaci dochází průběžně dle potřeby stejným způsobem.

Každý týden ředitel Městské policie Jihlava Jan Frenc v rámci pravidelné porady ústně informuje primátorku statutárního města Jihlavy Karolínu Koubovou o aktuální situaci v centru města. V případě nutnosti je primátorka města o situaci v souvislosti s navýšením hlídek v centru města informována dle potřeby i mimo termín pravidelné schůzky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů