Spor Stober-Kolář: Část pozemků v okolí Jemnice zůstává nesklizena

Mezi zemědělcem Josefem Kolářem a místním aktivistou Karlem Stoberem pokračuje spor o přístup k zemědělství. Část zemědělských ploch v okolí Jemnice zůstává nesklizena. Jde patrně o pozemky ve vlastnictví místního aktivisty Karla Stobera ze spolku Za dobrý život na Jemnicku. Na pozemcích dosud hospodařil zemědělec Josef Kolář, respektive firmy z jeho holdingu Rhea.

„Počasí sklizeń zastavilo, máme však sklizeno 85 %, 2-3 dny pěkného počasí a máme hotovo,“ uvedl majitel Rhea holdingu Josef Kolář.

Na dotaz, jak probíhá sklizeň na pozemcích ve většinovém vlastnictví Karla Stobera Kolář jen suše konstatoval: „To je jeho problém“.

Odhadem je nesklizeno kolem dvaceti hektarů různých plodin. „Hodnota nesklizených plodin se dá jen těžko vyčíslit záleží na komoditě a výkupních cenách,“ naznačil mluvčí Zemědělského svazu Martin Pícha.

Počátkem léta zaslal místní aktivista a opoziční zastupitel Jemnice Karel Stober svému městu předžalobní výzvu, ve které se domáhal zřízení polních cest zrušených po roce 1948 komunistickým režimem (více zde). Pozemkový úřad ale odmítl zahájit konkrétní kroky (více zde).

Je zřejmé, že se místní aktivista a mluvčí Spolku za dobrý život na Jemnicku nedostane na své pozemky s úrodou, protože k nim není přístup po té, kdy skončila nájemní smlouva mezi Stoberem a zemědělcem Kolářem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů