Bitva o miliardový autobusový tendr Kraje Vysočina na Žďársku a Novoměstsku pokračuje

Ani čtrnáct dnů po dokončení výběru autobusových dopravců pro oblast Žďárska a Novoměstska není známo oficiální pořadí. V zákulisí probíhá ostrý konkurenční boj mezi „domácí“ společností Zdar a.s. a jihlavskou společností Icom transport. Podle neoficiálních informací je v obou oblastech vítězem autobusová společnost Zdar a.s. , druhým v pořadí je jihlavský dopravce ICOM. V obou oblastech jde o veřejnou zakázku za zhruba miliardu korun na desetiletý kontrakt.

„V poslední možný den byla podána námitka jednou ze zúčastněných firem,“ sdělila vicehejtmanka Vysočiny Hana Hajnová. Určitou logiku by měla námitka proti vyhodnocení společnosti Zdar jako ekonomicky nejvýhodnější nabídky.

Vicehejtmanka Vysočiny Hana Hajnová na dotaz Občasníku upřesnila, že jde o jinou nabídku než společnosti Arriva City. Námitku společnosti Arriva City už vyřešil antimonopolní úřad.

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede ve věci zadávacího řízení Kraje Vysočina na Zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou na území Kraje Vysočina od roku 2024 – oblast č. 2 správní řízení na návrh společnosti ARRIVA CITY s.r.o. Tento dodavatel si stěžoval na zadávací podmínky, například na diskriminační charakter hodnoticích kritérií. Úřad vydal dne 25. 9. 2023 prvostupňové rozhodnutí, kterým návrh zamítl, protože neshledal v postupu zadavatele nezákonnost. Rozhodnutí je nepravomocné a může být proti němu podán rozklad. Jiný návrh jsme proti danému zadávacímu řízení neobdrželi.“ uvedl mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

Zatím není jisté, že i novou námitku v autobusovém tendru bude posuzovat antimonopolní úřad. Může se stát, že stěžovateli bude postačovat vysvětlení od Kraje Vysočina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů