SVK Žďársko dál řídí Zvěřinová (ČSSD), místopředsedou poslanec Zlesák (ANO)

Dagmar Zvěřinová

Svaz vodovodů a kanalizací (SVK) Žďársko má staronové vedení. V čele zůstává Dagmar Zvěřinová (ČSSD), prvním místopředsedou je poslanec a radní města Žďár nad Sázavou Radek Zlesák (ANO). O Zlesákovo zvolení do čela vodárenského svazku velmi usiloval žďárský starosta Martin Mrkos (více zde). druhým místopředsedou novoměstský starosta Michal Šmarda (ČSSD).

Třetím místopředsedou a tajemníkem SVK Žďársko zůstává Petr Leopold.

Dalšími členy předsednictva jsou Zdeněk Pařízek, Josef Komínek, Ivo Rohovský, Karel Pačisk a Milan Vlček.

Na valné hromadě vyslovili starostové velkou nespokojenost s kvalitou výstavby kanalizace v obci Oslavice, kterou řídil jako spoluinvestor Svaz VKMO. SVK Žďársko je spolu s dalšími vodárenskými svazky jižní Moravy spoluvlastníkem Svazu VKMO. Starostové na valné hromadě dokonce rokovali o možnosti odvolání prokuristy Svazu VKMO pro nečinnost při řešení reklamačních závad (více zde).

Jedním z velkých úkolů SVK Žďársko bude příprava zkapacitnění žďárské čističky odpadních vod, která vyjde na částku kolem dvou set milionů korun. Zhruba třetinu této částky by mělo uhradit město Žďár nad Sázavou.

Vedle výkupu akcií firmy SATT od okolních obcí za částku kolem sedmdesáti milionů korun je příprava rekonstrukce čistírny odpadních vod další velkou investicí na území města Žďáru nad Sázavou. Bez zkapacitnění ČOVky není možný další růst města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna