(FOTO) Nespokojení starostové Žďárska chtějí odvolání prokuristy VKMO

Starostové členských obcí Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko dali razantním způsobem najevo nespokojenost s nečinností prokuristy Svazu VKMO Josefa Guta při řešení reklamací stavby kanalizace v obci Oslavice u Velkého Meziříčí.

Na necelých čtyřech kilometrech nově postavené kanalizace v obci Oslavice je více než sto padesát závad. Včetně netěsnosti kanalizace.

Starosta Oslavice Pavel Janoušek byl viditelně rozčilený stavem kanalizace v obci

„Problémem je přístup k odstranění vad v záruční době,“ povzdechl si starosta Oslavice Pavel Janoušek (KDU-ČSL).

Odstranění více než stovky nalezených závad de facto znamená postavit celou kanalizaci znovu. A do toho se dodavatelské stavební firmě viditelně nechce.

Starostové ze Žďárska jednali na valné hromadě i o možnosti odvolat z funkce prokuristu Svazu VKMO Josefa Guta, který má na starosti jednání s dodavatelskou stavební firmou.

„Je potřeba vymoci právo a spravedlnost, proto musí SVAK podniknout právní kroky pro řešení situace,“ řekl na valné hromadě poslanec Radek Zlesák (ANO). Poslanec Zlesák zastupuje ve vedení SVAKu zájmy Žďáru nad Sázavou jako radní města.

Starostové jednohlasně přijali návrh poslance Zlesáka podniknout veškeré právní kroky k odstranění vad a nedodělků při výstavbě kanalizace v obci Oslavice.

O volbě nového vedení SVK Žďársko čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna