(VIDEO) Zastupitelstvo Brtnice schválilo prodej pozemků radnímu města

Jeden z největších prodejů městských pozemků Brtnice schválilo zastupitelstvo města. Radní Brtnice a místní podnikatel Jiří Zelený může pokračovat v revitalizaci hangáru na podnikatelský areál u bývalého letiště v místní části Komárovice.

Záměr prodeje se již dříve nezdál místním zastupitelům a příznivcům ODS, kteří doporučovali pozdržení záměru prodeje do dokončení změny územního plánu (více zde).

Zastupitelstvo Brtnice zasedalo v kulturním domě místní části Komárovice, který vedení města zamýšlí modernizovat z výtěžku prodeje pozemků ve výměře asi čtyř tisíc metrů čtverečních. V dobách vlády místní ODS na radnici se na kulturní dům v Komárovicích ani nesáhlo.

Na jednání zastupitelstva debatoval se zastupiteli města i místní příznivec Pirátů Jakub Vrzal, kdy zastupitelé města měli připomínky ke způsobu prezentace celého prodeje na sociálních sítích.

„Vážím si také toho, že ač jako běžný občan bez jakéhokoli voleného mandátu jsem se stal prakticky hlavním bodem celého zastupitelstva. Jméno Vrzal městské radě očividně leží v žaludku. Přestože netuším, jak moje kandidatura v krajských volbách souvisí s kauzou Komárovice, myslím si, že můj včerejší výstup potvrdil, že budu i proti přesile vždy stát proti pochybným krokům jakéhokoli voleného orgánu,“ napsal Vrzal na sociálních sítích po jednání zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů