Velké Meziříčí schválilo mimořádné odměny starostovi Kaminarasovi (STAN) a místostarostovi Kamanovi (Piráti)

Zastupitelé Velkého Meziříčí schválili vyýplatu mimořádných odměn pro uvolněné představitele města. Mimořádný pracovní výkon obou uvolněných představitelů města bude stát městskou kasu zhruba půl milionu korun včetně úhrady daní a zákonných odvodů.

Zákon č. 99/2017 Sb., jímž byla s účinností k 1. 1. 2018 novelizována úprava odměňování v zákoně č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), přinesl nejen nový přístup k odměňování novinku v podobě regulace poskytování mimořádných odměn.

Poskytování mimořádných odměn se řídí ust. § 76 zákona o obcích, který stanoví, že mimořádnou odměnu lze zastupiteli (jedno-li zda uvolněnému či neuvolněnému) poskytnout za splnění mimořádných nebo zvláště významných úkolů obce.Usnesení zastupitelstva o poskytnutí mimořádné odměny musí obsahovat důvody poskytnutí, tedy zpravidla popis mimořádného nebo zvlášť významného úkolu obce, který onen zastupitel vykonal. Pouhé parafrázování textu zákona nelze považovat za dostatečné odůvodnění.

Starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras dostal mimořádnou odměnu ve výši 186 826 Kč za významné přispění ke kvalitnímu a soustavnému rozvoji města ve kterém v posledních letech došlo k úspěšné realizaci mnoha významných akcí v souhrnné hodnotě dosahující téměř dvě stě milionů korun.

Odměnu pro vedení města schválilo čtrnáct koaličních zastupitelů uskupení Společně VM a ODS.

V reakci na schválení odměny rezignoval opoziční zastupitel Miroslav Jágrik (SOCDEM).

„Za třináct let na radnici mě nikdy nenapadlo, že bych mohl dostat mimořádnou odměnu. Bylo by mi trapné o ni požádat,“ řekl předseda SOCDEM a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů