Primátora z ODS proti STANu podpořila i SPD

Lídr opozičního hnutí STAN Radek Hošek v jihlavském zastupitelstvu dokáže svými politickými ataky primátora z ODS doslova politické zázraky. V reakci neustálé spory zastupitele Hoška přednesla koalice ODS, KDU-ČSL a hnutí ANO své vyjádření podpory a důvěry primátorovi Ryškovi.

Doslova politickým zázrakem je ovšem vyjádření jasné podpory od lídra hnutí SPD Petra Paula. Jeho prohlášení „stojíme v této kauze za primátorem“ je velmi překvapivé. Nikdy předtím zastupitelský klub SPD podobný krok neučinil. Naopak důsledně setrvával v opozičních lavicích po boku hnutí STAN.

Lídr opozice Hošek se snažil vytvořit proti primátorovi i webové stránky pro vysvětlování důvodů své kritiky a sháněl podporu místních právníků.

Paradoxně permanentní spory v osobní rovině lídra STANu Hoška oslabují pozice klubu STAN v jihlavském zastupitelstvu. Opozice může získat politickou sílu jen spoluprací opozičních stran. Lídr Hošek ale svou snahou o permanentní drtivou kritiku primátora posiluje pozici primátora Ryšky, který začíná být svými postoji přijatelný i pro SPD.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů