(FOTO) Třicet tisíc za tři úkony. Pro Jupiter club začal pracovat externí právník

Složitou situaci Jupiter clubu už začal řešit externí právník. Za tři úkony na konci června si řekl o celých třicet tisíc korun. Brněnský právník najatý Jupiter klubem má řediteli Milanovi Dufkovi pomoci s řešením situace kolem neplatícího nájemce prostor restaurace i vyřešit letitý pracovně-právní spor s bývalou zaměstnankyní Ivou Horkou.

Bývalá zaměstnankyně Jupiter clubu Ivana Horká vede s organizací spor o diskriminaci za politickou činnost. Když Horká oznámila kandidaturu v místních volbách, vyvíjel na ni ředitel organizace nátlak na ukončení pracovního poměru. Inspektorát práce za pochybení uložil Jupiter klubu patnácti tisícovou pokutu. Situace mezi bývalou zaměstnankyní a ředitelem Dufkem viditelně nesměřuje ke smírnému řešení, oba aktéři sporu se zřejmě setkají v soudní síni.

Bývalá zaměstnankyně Jupiter clubu Horká se už po místních volbách může stát zastupitelkou města a z této pozice pak může i nepřímo úkolovat ředitele Dufka a vyžadovat informace o jeho činnosti.

Dufek Velké Meziříčí

Společnost Waines Pool vedená Dušanem Tomšíkem provozuje jako nájemce restaurační prostory v budově Jupiter clubu. Na konci června dostala výpověď ze smluvního vztahu, dluh za nájemné přesáhl půl milionu korun. Výpověď ze smluvního vztahu si ovšem nájemce Tomšík nepřevzal, restaurace funguje normálně dál. Mezi jednatelem Dufkem a dlužníkem Tomšíkem i nadále probíhají osobní jednání o řešení situace. Tomšíkovi roste zisk, Dufkovi rostou náklady.

Už na jaře neformálně naznačil jednatel Jupiter clubu Milan Dufek potřebu mimořádné finanční dotace ve výši kolem sto tisíc korun. Jeho prémie klesly z obvyklých pětadvaceti na pouhých pět procent (více zde), pak přišla obvyklá sebechvála v městském zpravodaji (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna