Dufkovy ředitelské prémie klesly z obvyklých pětadvaceti na pět procent

Radní města Velké Meziříčí přestávají být spokojeni s prací ředitele Jupiter klubu Milana Dufka. Dufkovy ředitelské prémie poklesly z obvyklých pětadvaceti (v lednu dokonce třiceti procent) až na pět procent za měsíc květen. V květnu se konala valná hromada společnosti Jupiter klub a radní města se v roli akcionářů dozvěděli o problémech v hospodaření městské společnosti.

Dufek Velké Meziříčí

Nájemce restaurace v prostorách Jupiter klubu dluží na nájemném přes půl milionu korun, podle dostupných informací nezaplatil letos na nájmu z prostor restaurace ani korunu.

Městská společnost Jupiter klub vydává i městský zpravodaj Velkomeziříčsko, kde Milan Dufek působí v roli předsedy redakční rady. Městský zpravodaj Velkomeziříčsko dlouhou dobu mlčel o Dufkových manažerských problémech při řízení společnosti Jupiter klub. Řediteli Dufkovi se nepodařilo najít shodu s nájemce restaurace a vymoci alespoň část dlužného nájemného.  Od pololetí dochází k postupnému ukončení nájemního vztahu.

S ohledem na neuhrazené nájemné za provoz restaurace přes půl milionu je stále jasnější, že městské společnosti dojdou na podzim finanční prostředky a bude potřeba finanční injekce z městské kasy.

V neoficiální rovině se dokonce mluví o částce přes sto tisíc korun, kterou bude městská společnost Jupiter klub potřebovat na pokrytí schodku v hospodaření. O této částce se ředitel Dufek zmínil na jarní valné hromadě společnosti.

Zatím není jasné, zda o mimořádné finanční dotaci do městské společnosti Jupiter klub bude rozhodovat současné nebo až nové zastupitelstvo ustavené po podzimních mimořádných volbách. Nové zastupitelstvo se ovšem může podařit ustavit klidně až počátkem prosince a to už může být pozdě na finanční záchranu Jupiter klubu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna