Vedení města Jihlavy svolalo šest patnáctiminutových valných hromad za jediný den

otazníkMimořádné rozladění v politických kruzích krajského města způsobilo svolání šesti patnáctiminutových valných hromad městských společností Statutárního města Jihlavy. Dosavadní členové představenstev se o konání valných hromad dozvěděli až z oficiálních pozvánek rozeslaných jednateli městských společností. A jednatelé městských společností dostali příkaz z kanceláře primátorky. To všechno necelý jeden pracovní den před konáním valných hromad obchodních společností města Jihlavy.

A začaly přicházet omluvenky.

„Zúčastnit se bohužel nemohu, zaslat pozvánku cca 20 hodin před konáním, je neskutečná neomalenost ze strany kanceláře primátorky,“ napsal člen dozorčí rady Doporavního podniku města Jihlavy Stanislav Doležal.

„Napsal jsem jim, že nedodrželi způsob svolání valné hromady s tím, že v pozvánce měla být informace k projednávaným  personálním otázkám zaslaná nejméně třicet dnů před dnem konání valné hromady,“ uvedl bývalý zastupitel František Zelníček (ČSSD).

Zastupitelské kluby místních politických stran teď studují soulad postupu nového vedení města se Zákonem o obchodních korporacích. Nově dle zákona 128/2000 Sb. Zákon o obcích nemusí Zastupitelstvo města navrhovat zástupce do orgánů společnosti, kde je město jediným společníkem.

Jihlavě nově vládne koalice složená z uskupení Fórum Jihlava, ODS, KDU-ČSL a koalice Žijeme Jihlavou pod vedením primátorky Karolíny Koubové.

Podle informací Občasníku se i další členové představenstev a dozorčích rad městských společností nezúčastní narychlo svolaných valných hromad městských společností.

Bývalí zastupitelé se jako členové představenstev vesměs pozastavovali nad „patnáctiminutovkami“ ve kterých noví radní odvolají dosavadní a zároveň jmenují nové členy představenstev a dozorčích rad. Na valných hromadách totiž vedení města nepočítá s žádným časovým prostorem.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna