(VIDEO) Autobusový dopravce ICOM se vrací na nádraží v Třebíči

Složitá situace kolem autobusového nádraží v Třebíči se začíná vyjasňovat. „Postupně od prosince přebíráme provozování autobusového nádraží,“ řekl místostarosta Třebíče Vladimír Malý.

Krajský radní pro oblast dopravy Jan Hyliš před časem zmínil nutnost zakomponovat do všech konceptů by bylo, že se bude jednat o veřejný prostor (nejlépe v majetku měst). „Pokud se s tímto prostorem rozhodne soukromý majitel či město hospodařit, měl by být kraj informován,“ prohlásil radní Hyliš. Radní Hyliš je ve stavu dlohoudobě nemocných (více zde).

Krajský úředník Pavel Bartoš doplnil, že autobusové zastávky jsou sice pro obce a města jistou přítěží, ale jedná se ve smyslu veřejné dopravy o poměrně strategické plochy na jejich území jak pro místní občany, tak pro osoby do měst přijíždějící. Proto by bylo vhodné, aby autobusová nádraží byla ve vlastnictví měst, a provozovatelem by byl např. dopravní podnik, služby města či jiná pověřená organizace.

Autobusovému dopravci ICOM chyběla úhrada poplatku za vjezd na autobusové nádraží v úhradě prokazatelné ztráty hrazené Krajem Vysočina z veřejných prostředků, jako nájemce autobusového nádraží tyto prostředky zahrnout nemusel, pokud byl provozovatelem autobusového nádraží (platil sám sobě). Nový nájemce od podzimu poplatek za vjezd autobusů zvedl ze čtyřiceti na devadesát korun. Od roku 2018 se poplatek za vjezd vrací na výši čtyřiceti korun.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna