(VIDEO) Levná odtahovka nezvládla zásah na dálnici D1, situaci zachránil smluvní partner

I odstraňování následků nehod vyžaduje profesionalitu, často dostává přednost nízká smluvní cena před kvalitou.Na opravovaných úsecích dálnice D1 jsou nehody doslova utrpením řidičům. Okamžitě se tvoří kolony, které ucpou dálnici i na několik hodin. Tak se stalo například i v polovině září. A navíc v pátek odpoledne, kdy dálnice prožívá stavy blízké dopravnímu kolapsu.

Na 201 km dálnice D1 (Slatina) havarovala autocisterna. Pak nastaly zmatky při odstraňování nehody. O odstranění autocisterny se staral majitel vozidla samostatně.

K autocisterně přijel malý autojeřáb, který viditelně nestačil na postavení autocisterny na kola. Ale pokusil se o to. Přetrhl dva zvedací řetězy a odjel.

Teprve pak povolala policie k odstranění následků nehody smluvního partnera, který zajišťuje likvidaci nehod v tomto úseku dálnice.

K nehodě vyjel desetičlenný tým pracovníků firmy Jerex s odtahovými vozidly. Nehoda byla neprodleně odstraněna a úsek nehody zprovozněn.

Jen k tomu došlo o několik hodin později, než bylo nezbytně nutné. Během zhruba dvou hodin vládl na dálnici pokus odstranit následky nehody tím nejlevnějším způsobem, „aby to pojišťovnu moc nestálo“. Stála dálnice. Stát nemusela tak, pokud by stát trval na rychlém rychlém odstranění následků nehody.

Pro podobné případy je dálnice rozdělena na úseky zhruba po sedmdesáti kilometrech, které mají smluvně přiděleny odtahové služby. Odtahová služba jako smluvní partner provozovatele dálnice garantuje často vyšší standart kvality služeb než partner asistenční služby objednaný majitelem vozidla k odstranění nepojízdného vozidla. Přesto má často přednost nižší cena, než zájem o rychlost a kvalitu služeb.

Vyjádření majitele firmy Jerex Josefa Jereše, smluvního partnera ŘSD pro odstraňování nehod na D1:

Jedna odpověď
  1. Martin

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna