(VIDEO) Opravit! Vítězný návrh úprav velkomeziříčského náměstí nelze postavit

Průšvih! Vítězný návrh architektonické soutěže na úpravy velkomeziříčského náměstí nelze postavit. Problémem je dopravní řešení celého projektu. Zejména zamýšlené dopravní napojení ulice z náměstí přímo do kruhového objezdu ulic Jihlavská a Třebíčská je nereálné.

„Současná trojramenná okružní křižovatka svým uspořádáním a parametry neumožňuje připojení dalšího ramena,“ řekl dopravní inženýr žďárské policie Milan Prokop.

Velkomeziříčské zastupitele teď čeká rokování o kompromisní variantě dopravního řešení vítězného návrhu, které by mělo šanci na kladné (souhlasné) stanovisko Policie ČR jako dotčeného návrhu.

Politická bitva

Uskupení „To pravé Meziříčí“ rozpoutalo kolem architektonické soutěže politickou bitvu. Radní Jiří Michlíček se ostře opřel do skupiny dvanácti zastupitelů.

„Vítězný návrh nepovažuji za nevhodný experiment. Naopak se mi líbí tím, že zachovává vše, co je na náměstí hezkého. Líbí se mi tím, že umožňuje řešení dopravy podle libovůle města – o tom se často mlčí, anebo i v těch pseudonovinách, co se nám zde množí, otevřeně lže,“ uvedl radní Jiří Michlíček pro městský zpravodaj Velkomeziříčsko.

Libovůle města Velké Meziříčí při řešení dopravy narazí na stanovisko Policie ČR jako správního orgánu. Město Velké Meziříčí musí upravit řešení vítězného návrhu tak, aby vyhovovalo platné legislativě v oblasti dopravy.

Radní Michlíček položil opozičním zastupitelům řečnickou otázku:

„Je za vaším opožděným protestem opravdu starost o blaho mého milovaného náměstí, anebo jen sprostá politika a chuť nějak zase podělat starostovi prsa?,“ ptal se Jiří Michlíček v městském zpravodaji Velkomeziříčsko.

Velké nejasnosti kolem dopravní stránky řešení vítězného návrhu vzbuzují u většiny velkomeziříčských zastupitelů oprávněné obavy. Zvláště, když starosta Necid místo jasného vyjádření v anketě zastupitelů takticky mlčel. V městské anketě se otevřeně vyjádřili jen čtyři zastupitelé z jedenadvaceti.

Jednání velkomeziříčských zastupitelů s autorem vítězného návrhu by mělo proběhnout do konce června.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna