(VIDEO) Pane primátore, mlčte! Dotaz na zdvojnásobení nájemného ukončil tiskovku města

Jakmile zazněl dotaz na nabídku zdvojnásobení nájemného městské sjezdovky Šacberk, ukončil tiskový mluvčí města tiskovou konferenci vedení města. Představitelé města ještě několik vteřin seděli na svých místech a pak mlčky odešli. Zrodilo se zakázané téma, na které není vhodné se ptát představitelů města. Zvláště ČSSD.

Radní města Jihlavy dostali na stůl nabídku na dvojnásobné nájemné včetně odkoupení dosavadních staveb v areálu městské sjezdovky Šacberk. Nabídka mluví o možnosti získání až dvojnásobného nájemného v případě vyhlášení otevřeného výběrového řízení.

Vyhlášení otevřeného výběrového řízení nebylo až do konce roku 2017 ani technicky možné, firma Salix-Integra předchozí výpovědi ze smluvního vztahu neuznala.

Výsledek jednání radních města není dosud známý i vzhledem k ukončení tiskové konference nebylo možné získat vyjádření primátora města a dalších radních.

Listina základních práv a svobod ukládá orgánům samosprávy povinnost přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Členové vedení města Jihlavy s podmínkou anonymity potvrdili informaci o projednávání městské sjezdovky Šacberk.

Jihlavská radnice v minulosti tiše uhradila polovinu pokuty za nepovolený povrchové vody (více zde), na rušení nočního klidu provozem sněhových děl si stěžovali místní občané ve Zborné.

Město Jihlava bude muset doložit, jakým způsobem přiměřeně informovalo veřejnost o činnosti radních města v záležitosti sjezdovky Šacberk. Neoficiálně se mluví o snaze radnice prodloužit nájem současnému provozovateli o dalších patnáct let. Bez výběrového řízení.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna