(VIDEO) Rozčilený hejtman: Velká města Vysočiny nemají zájem spolufinancovat veřejnou dopravu!

Od roku 2019 by měl v kraji Vysočina fungovat zcela nový dopravní systém známý pod označením Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Desetileté stávající smlouvy s autobusovými a železničními dopravci přestanou platit, nové smlouvy uzavře kraj Vysočina na základě výsledků veřejné soutěže vyhlášené v roce 2018.

Velká města Vysočiny jako Jihlava nebo Pelhřimov mají problém se spolufinancováním systému Veřejné dopravy Vysočiny. Pokud nedojde k dohodě o spolufinancování systému VDV může dojít i k omezení spolufinancování kulturních aktivit kraje Vysočina v těchto městech. „Z něčeho VDV financovat musíme,“ prohlásil hejtman Vysočiny .

Jihlava: překvapivé vyjádření hejtmana

Město Jihlava se na žádost Občasníku vyjádřilo k rozčilení hejtmana Běhounka:

„Vyjádření pana hejtmana o tom, že by Jihlava odmítala účast ve VDV je překvapivé. Jihlava nepřijala žádné rozhodnutí odmítající zapojení se do systému VDV. Naopak město Jihlava má zájem o zapojení se do tohoto systému a vede v tom smyslu jednání. Skutečností je, že představy města a kraje jsou v některých bodech rozdílné, ale právě jednáním se daří představy sbližovat,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna