VÍME PRVNÍ: O rekonstrukci střechy zimního stadionu nemají stavební firmy zájem

Velký průšvih! O rekonstrukci střechy zimního stadionu nemají stavební firmy zájem. Do výběrového řízení nepřišla ve stanoveném termínu žádná nabídka, není tedy co hodnotit. Jihlavu jako investora tlačí čas i posudek statika, který prodloužil stávající životnost střechy o jeden rok.

zimni stadion

Rekonstrukce střechy zimního stadionu má proběhnout metodou Yeollow Book Fidic ve stylu  „Vyprojektuj-Postav“. Předpokládá se úzká spolupráce stavební firmy s projektantem.  Práci projektanta řídí přímo stavební firma. Objednatel (město Jihlava) nechává případné spolupráci stavební firmy a projektanta značný prostor. Hlavní je důraz na výsledek – nová střecha.

Nulový zájem stavebních firem o zakázku na výměnu střechy v hodnotě kolem sto milionů hodnotí místní politici slovy ve stylu „velký průšvih“. Velké stavební firmy mají nasmlouvané stavební zakázky zhruba na období dvou let dopředu, nelze příliš očekávat úspěch při opakování stavebního řízení.

Nelze ani příliš spoléhat na patriotismus stavebního holdingu PSJ, který je svázán s Jihlavou jako místem svého vzniku. PSJ míří do konkursu a má mnoho starostí samo se sebou. Právě na zájem stavební firmy PSJ místní politici značně spoléhali, očekávala se nabídka firmy PSJ na rekonstrukci střechy zimního stadionu.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna