VÍME PRVNÍ: Rekonstrukci zimáku má řídit Výborný, Ščerban a úředník města

Rekonstrukci zimního stadionu by měl řídit tříčlenný řídící výbor ve složení: náměstek Výborný, úředník a jednatel Dukly Bedřich Ščerban. „Výbor musí být akční, složený z lehce dostupných lidí,“ vysvětlil primátor Chloupek (ČSSD).

„Makám na přípravě rekonstrukce celou dobu, tak to vezmu. Pokud budu osloven. Zatím mi to nikdo nenabídl,“ prohlásil jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Personálné návrhy na obsazení jsou zatím jen předběžné, překvapivě v nominacích chybí autor myšlenky směru rekonstrukce zimního stadionu přes žlutou knihu „FIDIC“ Daniel Mayer (ANO).

„Přijal bych nominaci do řídícího výboru, na druhou stranu je to hodně časově náročná práce,“ uvedl Mayer.

Zájem o práci v řídícím výboru vyjádřil i opoziční zastupitel Miroslav Tomanec (Forum Jihlava), jeho šance jsou ale mizivé po zdrcující kritice práce náměstka Vymazala (ODS) na svém blogu:

Tomanec“ Ne tak, že si budeme pořád lhát do kapsy a považovat umístění a čas stavby zimáčku za správné řešení jak při každé příležitosti neopomene zdůraznit exprimátor Vymazal a ještě poukazováním na ten trnitý zrod demagogicky („…. a přece se to přes mnohé nepřející hlasy nakonec povedlo….“) oponovat  oprávněným obavám z aktivistů, kteří snadno můžou úplně vše zhatit. Ne tak, že tento pořád bohužel politicky silný přítel starých pořádků bude konstruktivní diskusi hasit hned v zárodku neomaleným umlčováním  zástupce opozice pana Mayera až do té míry, že ho z jednání doslova vyžene. Ne tak, že oba hlavní představitelé nejsilnější vládnoucí strany , tedy primátor a náměstek velice krátce po zahájení diskuse jednání opustí  kvůli něčemu důležitějšímu,“ napsal zastupitel Tomanec na svém blogu.

Opoziční zastupitel Tomanec zkritizoval i neúčast primátora a jeho náměstka na projednávání rekonstrukce zimáku.

„Ať jde pan Tomanec lehce někam, byl jsem na projednávání revitalizace Skalky s občany města,“ odmítl Tomancovu kritiku primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

Účast v řídícím týmu odmítl i radní David Beke (ODS): „Studii jsem si prohlédl. Jako pedagog bych dal známku 4. Účastí v řídící skupině, která by měla za úkol realizovat stavbu dle navržené studie, bych popřel vše, co celý profesní život prosazuji“.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna