Aktivisté vyzvali velkomeziříčské zastupitele k nečinnosti kolem rekonstrukce náměstí

logo Obcasnik.euAktivisté ve Velkém Meziříčí slíbili získat během měsíce srpna chybějící více než tisícovku podpisů místních občanů pod vyhlášení místního referenda. Zároveň žádají místní zastupitele, aby nic nedělali.

Je to stejná situace jako říci šoférovi, aby přestal držet volant plně naloženého autobusu. Prací šoféra je držet volant, prací zastupitele je rozhodovat o věcech veřejných.

Ve Velkém Meziříčí se uskupení „To pravé Meziříčí“ kolem starosty Necida (ODS/ To pravé Meziříčí) silně angažuje ve prospěch realizaci vítězného návrhu. Sekretář soutěže Petr Velička (To pravé Meziříčí) se silně angažuje na všech shromážděních aktivistů ve prospěch vítězného návrhu.

Vítězný návrh už zastupitelstvo odmítlo, na pořadí jednání  zastupitelstva je druhý návrh v pořadí. Už v září, když bude podzimní jednání zastupitelstva.

Aktivisté ovšem zastupitelům radí „nic nedělat“ a vyčkat na vyhlášení místního referenda ke kterému slibují dodat potřebné podpisy občanů. Požadavek „nic nedělat“ už obdrželi všichni zastupitelé Velkého Meziříčí (dokument zde).

Zvlášťě zajímavá bude reakce starosty Necida a uskupení „To pravé Meziříčí“, která ukáže postoj ke správě věcí veřejných. Bude starosta Necid konat nebo nekonat?

„Nic nedělání“ starosty Necida vyhovuje příznivcům vítězného návrhu, který byl „ušit horkou jehlou“. Jeho dopravní řešení je nepřijatelné pro většinu zastupitelů města.

Pracovní tempo starosty Necida kolem rekonstrukce náměstí bude vizitkou jeho politického stylu: zatím rostou řady odpůrců, zatímco počet příznivců politika Necida vytrvale klesá. Katastrofa Necidovy politiky je stále zřetelnější.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů