(ANALÝZA) Za vraždou na ulici v Jihlavě asi byly spory oběti s vrahem

Za páteční vraždou podnikatelky a ekonomické poradkyně jsou patrně podnikatelské a partnerské neshody současně.  Vrah a jeho oběť společně jako bývalí manželé podnikali v jedné z jihlavských firem s akciemi na majitele. Sto akcií po deseti tisíci korunách tvořilo základní jmění ve výši milion korun.

průstřel

Ilustrační obrázek

Kdo držel v ruce akcie, ten měl v rukách osud firmy. Vrah v minulosti vystupoval jako stoprocentní vlastník společné akciovky.

Jako zaměstnanec se domáhal určení neplatnosti výpovědi z pracovního poměru na konci roku 2013 a vyplacení více než miliónového odškodného. Soudně zamítnuto.

V roce 2013 údajně půjčil vrah čtyřistatisíc korun v hotovosti do pokladny firmy. Tady začíná první problém: čtyřista tisícová údajná platba v hotovosti je v rozporu s platnými zákony pro platby v hotovosti. Pokud taková platba byla provedena, měla být provedena bezhotovostní platbou.

Není zcela jasné, jak bylo účtováno o údajné čtyřset tisícové půjčce v účetnictví společné firmy bývalých manželů. Vrah se pokusil společnou firmu poslat do konkursu soudním rozhodnutím, jeho návrh ale soud označil za šikanózní.

Na okraj soud poznamenává, že vrah v návrhu označil pouze jednoho dalšího věřitele dlužníka ve výši čtyř tisíc korun. K dotazu soudu další věřitel podáním doručeným soudu dne 15. 10. 2015 sdělil, že pohledávku „měl od roku 2013“, kdy mu nebyla proplacena faktura. Dále ovšem uvedl, že faktura mu byla proplacena na jeho účet po několika urgencích až dne 5. 2. 2015, a to v částce 4.487,- Kč.

Insolvenční řízení s firmou bývalých manželů bylo odvolacím vrchním soudem v Olomouci zastaveno v dubnu 2016.

Tři dny před Štědrým dnem 2017 měla firma vedená obětí vraždy ve funkci předsedkyně představenstva vytěsnit vraha jako menšinového akcionáře nuceným odkupem jeho akcií. Většinu akcií na majitele držela manželka bezpečně v trezoru své účetní firmy.

Co bylo skutečným motivem vraždy na ulici v Jihlavě (více zde) řeknou až výsledky oficiálního policejního vyšetřování.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů