Antimonopolní úřad pokročil v řešení tendru Veřejné dopravy Vysočiny

Počátkem ledna 2022 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl o námitkách jednoho ze zájemců o desetiletý kontrakt na provozování veřejné dopravy v kraji Vysočina.

„Bylo vydáno prvostupňové rozhodnutí ve správním řízení, které bylo zahájeno na základě návrhu dodavatele ZDAR autobusy s.r.o. Úřad v tomto rozhodnutí řízení z části zastavil, protože návrhu nepředcházelo řádné podání námitek, a ve zbytku návrh zamítl, neboť neshledal pochybení v postupu zadavatele. Návrh směřoval zejména proti zadávacím podmínkám a neprodloužení lhůty pro podání nabídek,“ uvedl mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

autobus | ZDAR | Žďár nad Sázavou

Firma Zdar autobusy obratem podala rozklad k vydanému rozhodnutí, k rozkladu se vyjadřuje i Kraj Vysočina jako zadavatel veřejné zakázky na desetileté provozování veřejné dopravy na Vysočině. „Vyžádané vyjádření k rozkladu odešleme v řádném termínu,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede ve věci zadávacího řízení Kraje Vysočina na Zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou na území Kraje Vysočina celkem tři správní řízení. “ Další dvě správní řízení jsou zahájená na návrh společností SOR Libchavy a About Me s.r.o. . V nich dosud k vydání rozhodnutí v prvním stupni nedošlo,“ dodal mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů