Areál v Rantířově chce podnikatel Mičke zasvětit obnovitelným zdrojům energie

Společnost M-kovo oznámila záměr zapojit se do vize vodíkové ekonomiky a upravit část areálu v Rantířově u Jihlavy pro využití obnovitelných zdrojů energie s důrazem na příležitosti vodíkových technologií. „Vzhledem k tomu, jak zásadní roli musí hrát vodík, aby se svět do roku 2050 dekarbonizoval, je důležité urychlit úsilí výroby vodíku,“ naznačil majitel firmy M-kovo Tomáš Mičke.

Jestliže vodíková ekonomika je vizí delšího časového období, fotovoltaika je pro M-kovo bližší výzvou. Na střechách výrobního areálu v Rantířově se objeví fotovoltaické panely pro výrobu elektrické energie.

Větší část vyrobené elektrické energie ze střech výrobních a skladovacích hal spotřebuje samotný areál, majitel firmy Tomáš Mičke vidí i možnost sdílení vyrobené elektrické energie s dalšími spotřebiteli. “Naším cílem je nabídnout energii nejbližším obcím, případně osobám či skupinám osob, které projeví zájem. Plány k realizaci jsou aktuálně ve fázi ověřování proveditelnosti, i proto jsme otevření možnostem spolupráce,” uvedl jednatel společnosti Tomáš Mičke.


Samotný další směr aktivit firmy M-kovo ovlivní zájem okolních obcí o sdílení vyrobené elektrické energie z obnovitelných zdrojů energie. V nejbližší době plánuje firma M-kovo zahájit nezbytné rekonstrukce hal a garáží, které budou následně pronajaty drobným živnostníkům a firmám pro jejich podnikání.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů