Axa assistance odpověděla na otevřený dopis odtahových služeb

Nové letní ceníky smluvních zásahů u nepojízdných vozidel na českých silnicích vyvolaly velkou vlnu demotivace a ztráty iluzí na straně odtahových služeb.

Odtahovkáři upozorňují na chybějící inflační doložky, které by zaručovaly pravidelný růst nákladových cen. Nízké ceny neumožňují odtahovým službám držet odpolední a noční pohotovostní služby.

Situace se stává díky nízkým smluvním cenám neudržitelnou v oblasti poskytování kvalitních služeb motoristům. Odtahové služby vypovídají smluvní vztahy u pohotovostních služeb v mimopracovní době.

Stále rostoucí starosti asistenčních služeb s vysláním odtahové služby na pomoc motoristovi v nouzi mohou pocítit i samotní motoristé. Letní teploty pomalu končí a doba čekání u nepojízdného vozu se prodlouží, což nebude v podzimních deštích a zimních mrazech nic příjemného.

Paušální odměny vyplácené asistenčními službami z povinného ručení přestávají stačit pokrývat rostoucí náklady na pohonné hmoty a mzdy pracovníků odtahových služeb. Na celý problém upozornila Asociace silničních a odtahových služeb otevřeným dopisem (více zde) , odpověď asistenční služby Axa assistance najdete níže.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů