Bitva o autobusový tendr na Žďársku a Novoměstsku pokračuje sporem o mimořádně nízkou cenu

Tendr na desetiletou dopravní obslužnost Žďárska a Novoměstska stále nemá jasného vítěze. Tentokrát je mezi soutěžními firmami spor o mimořádně nízkou nabídkovou cenu. Pokud by Kraj Vysočina shledal nabídkovou cenu mimořádně nízkou, mohl by ji vyřadit i když by byla nejvýhodnější. To ale zřejmě neučinil. Vítěz tendru bude zajišťovat dopravní obslužnost Žďárska a Novoměstska.

„Úřad  pro ochranu hospodářské soutěže zahájil 16. 10. 2023 dvě správní řízení týkající se zadávacích řízení Kraje Vysočina na Zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou na území Kraje Vysočina od roku 2024 – oblast 1/oblast 2.  Proti zadávacímu řízení týkajícímu se oblasti 1 podal návrh dodavatel Trado-Bus, s.r.o., ve věci oblasti 2 jsme obdrželi návrh od ICOM transport a.s. Oba navrhovatelé si stěžují na netransparentnost v postupu zadavatele a mimořádně nízkou nabídkovou cenu u vybraného dodavatele,“ informoval mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda. Firma Trado-Bus je součástí koncernu Icom holding jihlavského podnikatele Zdeňka Kratochvíla.

Uzávěrka nabídek dopravců byla loni v polovině léta, na konci léta Kraj Vysočina vybral vítěznou nabídku. Podle informací Občasníku uspěla místní firma Zdar Žďár nad Sázavou, na druhém místě je koncern Icom. Oficiální pořadí Kraj Vysočina dosud neoznámil, řeší se námitky jednotlivých firem.

Lze tak pouze vyslovit domněnku, že se firmy koncernu Icom snaží „dostat mimo hru“ vítěznou nabídku, pokud by ji Kraj Vysočina označil za mimořádně nízkou.

AKTUALIZOVÁNO: O podpisu smlouvy na Žďársku čtěte více přímo zde. O stížnosti Icomu na výběr Zdaru čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů