Třebíč připravuje opatření proti migraci chudých

Nedávné incidenty mezi přistěhovanými Romy a místními obyvateli nutí vedení města k přípravě opatření proti obchodu s chudobou. Prázdná místa na místních ubytovnách v Třebíči zaplnili chudí Romové z Brna, kterým bydlení údajně zprostředkoval zaměstnanec nejmenované realitní kanceláře.

Na obchodu s chudobou vydělávali v Třebíči majitelé ubytoven, problémy se sousedským soužitím musela řešit místní radnice.

Obranou města Třebíče proti obchodu s chudobou by mohla být bezdoplatková zóna. „Pracujeme na tom s právníky,“ stručně konstatoval místostarosta Třebíče Miloš Hrůza (ANO). Místostarosta Hrůza zatím neupřesnil, zda-li bezdoplatkovou zónou budou jednotlivé domy, nebo vybrané ulice a čtvrtě města nebo rovnou celé město Třebíč.

Bezdoplatkové zóny v Třebíči může vyhlásit zastupitelstvo města jako „oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. V praxi to znamená, že případní noví obyvatelé bezdoplatkových lokalit, kteří by jinak měli nárok na doplatek na bydlení od státu, tuto dávku pomoci v hmotné nouzi od Úřadu práce nedostanou.  Obchod s chudobou v podobě ubytování chudých na soukromých ubytovnách tak není v bezdoplatkových zónách možný. Problém obchodování s chudobou to nevyřeší, jen omezí.

Město Třebíč se přípravou bezdoplatkové zóny snaží čelit přílivu Romů z Brna a dalších měst. Romové bez stálého pracovního poměru tak bydlí na soukromých ubytovnách jako na hotelích a jejich ubytování platí stát ve formě doplatku na bydlení.

Zavedení bezdoplatkové zóny v Třebíči jako opatření v boji obchodem s chudobou ale může způsobit nárůst zájmu chudých o ubytování v okolních městech kolem Třebíče. Další města a obce Vysočiny tak budou nuceny přijímat opatření proti přistěhovalectví chudých po vzoru Třebíče.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů