Březnové zastupitelstvo Jihlavy pohledem zastupitelů

Březnové zastupitelstvo města Jihlavy bylo prvním pod vedením menšinové koalice. Podařilo se zvolit Petra Ryšku (ODS) do funkce náměstka, ale nepodařilo se ustanovit ho prvním náměstkem primátorky. Opoziční zastupitelé hnutí ANO odešli zhruba po polovině jednání.

A jak vnímali jednání Zastupitelstva města Jihlava samotní zastupitelé?

„Jsem z chování některých kolegů z ANO hodně rozpačitý. Rétorické vzorce některých z nich jakoby z parlamentních one man show vypadly. Přitom jde jenom o rozdílnost názorů, různost přístupů, hledání jiných řešení, podle mého se stejným cílem – vyřešit dlouhodobý spor, který Jihlavu zatěžuje, brzdí a stojí peníze. Včera předváděná rádoby „kriminálka“ v přímém přenosu plná výhružek a arogantních gest je pro mě utvrzením, že s nekterými lidmi prostě nemá smysl hledat shodu. Naopak musím ze včerejška ocenit řadu konstruktivních připomínek opozičních kolegů zastupitelů Chloupka nebo Kaliny.“ (Vítězslav Schrek, ODS)

„Upřímně řečeno, za 18 let v zastupitelstvu, jsem takovou atmosféru a pocit marnosti nezažil. Stalo se folklórem, že závažná rozhodnutí jsou přijímána většinou pouhého jednoho hlasu. Občas se stane, že nějaké hlasování nevyjde, tak se zopakuje a napodruhé to už dopadne. Snahu o hledání konsenzu s opozicí vnímám jako zdánlivou, pouze naoko, aby se neřeklo. S takovým přístupem bych se jakž takž smířil, pokud by vládní koalice disponovala pohodlnou většinou. V současné situaci tomu tak není, o to víc mě toto jednání zaráží. Vůbec se nedivím kolegům z hnutí ANO 2011, že reagovali demonstrativním odchodem z jednání.“ (Martin Hyský, ČSSD)

„Vzhledem k tomu, že jste před několika měsíci uveřejnil na Fb nad fotkou našeho předsedy větu: – Už se perou – tak nemám důvěru v to, že to s KDU myslíte dobře. Naopak vy máte radost z problémů KDU-ČSL. Bohuzel, za takových okolností se s Vámi nebudu sdílet o svých pocitech z čehokoliv. Děkuji za pochopení. A přeji Vám opravdu nezávislé a slušné pohledy na věci okolo. “ (Martin Laštovička, nestraník za KDU-ČSL)

Průběžně aktualizujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů