Budoucnost jihlavské MHD: vrátí se MHD do Benešovy ulice?

 

dopravní podnikNa pěší zónu v centru krajského města se může už brzy vrátit městská hromadná doprava. Vedení města posuzuje návrh, aby Benešovou ulicí jezdila prodloužená autobusová linka č. 6 „nádraží Jihlava město – Masarykovo náměstí – Poliklinika – Staré Hory“ a zpět. Dopravu by zajišťovaly minibusy. Už se objevil i protinávrh na alternativní vedení linky přes Hradební ulici.

Snaha zatraktivnit „šestku“

Nová trasa by mohla na linku městské hromadné dopravy konečně přivést i více cestujících. Hovoří se i možnosti vést linku Vrchlického ulicí až do Starých Hor (více zde). Lince zoufale chybí cestující. Stejně tak chybí dopravní spojení od vlaku na městském nádraží k domu zdraví. Cestu k lékaři vlakem tak občané volí přes hlavní vlakové nádraží a odtud trolejbusem.

Patník v cestě Beneškou

Vjezdu do Benešovy ulice brání patník na dálkové ovládání. Benešova je dnes ulicí s jednosměrným dopravním provozem. Pokud by si dopravní situace navíc vyžádala nutnost nasadit místo minibusu autobus, mohl by v úzké Benešově ulici vzniknout dopravní problém.

Změny už na jaře

První změny linek MHD se dají očekávat již letos, plán radnice zavést změny už na jaře například v rámci dnů mobility se jeví jako časově nereálný.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů