Český rozhlas přejmenoval Region na Vysočinu. Přijde spor o název Vysočina?

AKTUALIZOVÁNO Český rozhlas potichu přejmenoval svou regionální stanici Region na „Český rozhlas – Vysočina“. Název Vysočina je obecně zaměnitelný s názvem soukromé stanice Hitrádio Vysočina, které je veřejnosti známé pod zjednodušeným názvem „Vysočina“.

ČRo Region následuje další sesterské stanice veřejnoprávního Českého rozhlasu, které mají ve svém názvu město nebo název regionu, ve kterém vysílají. „Věříme, že naši posluchači a fanoušci nový název přijmou a budou nás nadále ladit ještě ve větší míře, než dosud,“ říká ředitel Regionálního vysílání ČRo Jan Menger.

Pro posluchače na frekvencích 87,9 a 90,1 FM, se nic zásadního nemění. V autorádiích a na přijímačích s informačním displejem se při naladění stanice objeví R-VYSOC. Regionální studio Českého rozhlasu využije nový název k obohacení programu.

fb„Chtěli jsme sjednotit názvy regionálních stanic v jednotném podobném duchu. Máme k tomu zpracovány právní analýzy a nemyslíme si, že bychom zasahovali do cizích práv,“ vysvětlil Občasníku mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

Zásah do vlastnických práv u názvu stanice Vysočina už začala zkoumat mediální skupina Media Bohemia.  Nejposlouchanější soukromá rozhlasová stanice Vysočina patří do mediální skupiny pětatřiceti rádiových stanic v České republice.

Každé rádio je řízeno lokálním managementem, který vytváří vlastní programovou podobu a rozhoduje o marketingové strategii stanice. Moderátoři mluví k posluchačům příslušným lokálním dialektem a přinášejí ve vysílání aktuální informace o dění v regionu.

Hitrádio Vysočina už adresovalo generálnímu řediteli Českého rozhlasu René Zavoralovi výzvu, aby se Český rozhlas zdržel nekalo-soutěžního jednání.

Vysočina„Dosavadní strategie Českého rozhlasu při označování krajských studií byla označovat je názvy krajských měst. Nevidíme žádný důvod, proč se Český rozhlas této zavedené praxe nedrží a nepřejmoval tento program na český rozhlas Jihlava, když mu tato strategie vyhovuje v ostatních krajských městech (5 nejúspěšnějších studií Českého rozhlasu nese názvy krajských měst¨, stojí v dopise Hitrádia Vysočina řediteli Zavoralovi.

Hitrádio Vysočina ujišťuje závěrem svého dopisu vůli bránit se všemi legálními prostředky proti zásahu do svých práv a chránit své invetice.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů