Cimrmane, kde jsi ? Žďár nad Sázavou hledá vizionáře s pohledem do budoucnosti pro vedení radnice

Milovník a znalec díla českého génia Járy Cimrmana patrně stojí za náborovým inzerátem na tajemníka či tajemnici radnice ve Žďáru nad Sázavou. Úřad je postižen exekucí vůči bývalému tajemníkovi a tak se hledá jako nový tajemník či tajemnice někdo, kdo by radním města umožnil stejné zázraky s pohledem do budoucnosti jako je tomu v Cimrmanově divadelní hře „Vizionář“, která je součástí divadelního představení „Posel z Liptákova“.

V samotné divadelní hře „Vizionář“, místní věštěc věští pohledem do kuchyňské pece. Uhlobaron Ptáček chce od věštce Hlavsy věštit budoucnost a ten v peci podivné věci týkající se majetku bohatých lidí – to zneklidní Ptáčka natolik, že přemluví Smrtku, aby ještě počkal, a Hlavsu, aby se do budoucnosti ještě jednou podíval. Hlavsova vize, podle které je v budoucnosti Ptáčkův důl Terezka přejmenován na Petr („něco červenýho“) Bezruč, kupodivu Ptáčka nezneklidní, protože věří, že důl Bezručovi prodá. Hra končí, když si Smrtka uvědomí, že se „zakecal“, takže Hlavsu mu „už nevemou“. Odchází za svým posledním pracovním úkolem, kterým je „nějakej Ferdinand, Sarajevo“. Po něm ale přijde „novej, mladej – ten se nezakecá“.

Paralelu lze vidět i v událostech na žďárské radnici. Žďárská radnice hledá „vizionáře, který dodrží všechny zákony a současně povede náš úřad do budoucnosti“. Při znalostech díla a životních osudů českého génia Járy Cimrmana věc nelehká.

Kdyby se Jára Cimrman našel a přihlásil se do výběrového řízení na post tajemníka, nepochybně by na úřadě rádi postavili i kuchyňskou pec určenou pro pohled do budoucnosti. Radní města by se před usnesením o kompetentnosti tajemníka úřadu mohli podívat do budoucnosti a zjistit, jaké starosti a exekuci jim přineslo jejich rozhodnutí v podobě usnesení radních města.

Ovšem pokud by se přihlásil bývalý žďárský tajemník Havlík, mohly by se na radnici vrátit opět „staré pořádky“, kdy úřad města fungoval bez nejistot a exekuce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů