Dopis poslance Faltýnka členům hnutí ANO-Vysočina

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abych vás alespoň touto cestou pozdravil. Raději bych to udělal osobně, bohužel to současná epidemická situace ještě nedovoluje, což se doufám brzy změní. Zároveň bych vám chtěl poděkovat. Poděkovat za vaši práci a podporu hnutí ANO, protože si uvědomuji, že uplynulý rok byl pro všechny velmi obtížný v osobní rovině, ale jistě i politicky. Teď se blíží klíčové volby a já jsem přesvědčený, že můžeme opět udělat skvělý výsledek.

Před čtyřmi roky se nám na Vysočině společně podařilo oslovit téměř 30 % lidí a přesvědčit je, že budeme pracovat na tom, aby se jim lépe žilo. Že chceme zvyšovat důchody, snižovat daně, zvyšovat platy, ale i zlepšovat podmínky pro naše zemědělce. Když se dnes ohlédnu zpět, tak musím říct, že i přesto, že jednu třetinu volebního období zásadně ovlivnil covid, tak klíčové programové priority se většinou dařilo prosadit. A právě díky tomu, že za námi je vidět kus dobré práce, tak věřím, že se nám to podaří zase. Zásadní samozřejmě bude právě ty pozitivní věci, které se nám povedlo prosadit, připomenout lidem a postavit silné týmy ve všech krajích. Opět představíme smysluplný program pro lidi a pro naši republiku, abychom ji co nejrychleji vrátili tam, kde byla před covidem. Stejně důležité ale bude i odolávat tlaku, který se s blížícími se volbami bude jen stupňovat. Přibývat budou útoky na celé hnutí ANO, na předsedu, na mě nebo na další naše kolegy. My ale chceme být věcní, jsou za námi výsledky.

Vysočina je krajem zemědělců, a proto jsem se také coby předseda sněmovního zemědělského výboru po celý svůj mandát setkával nejen se všemi oborovými svazy a komorami, ale i s mnohými zemědělci – a často právě z Vysočiny. Vždyť celý svůj profesní život působím v zemědělství. Konkrétně jsem navázal vztahy například s panem Kružíkem z Agro 2000, panem Večeřou z Agro Měřín nebo Oldou Gojišem, majitelem jihlavské mlékárny, ale i mnohými dalšími. Řešil jsem s nimi jejich potřeby a návrhy, s řadou věcí se podařilo pohnout a vyřešit je nebo alespoň k jejich řešení nasměrovat. Setkával jsem se také s mnohými z vás, kdykoliv jste mě o to požádali.

Určitě je rovněž na místě, abych vám poslal pár vět k takzvané kauze Faltýnkova ukradeného diáře. Je to pro mě velmi osobní a citlivé, poznámky mi ukradla má bývalá partnerka, se kterou jsem byl 13 roků. Když jsme se před téměř pěti lety rozešli, oznámila mi, že si několik posledních roků fotila mé materiály, mé osobní poznámky, mé diáře, a že pokud jí nezaplatím poměrně vysokou finanční částku, tak vše prodá novinářům. Já jsem to odmítl. Po dvou letech, v dubnu 2019, se na mě obrátila znovu, tentokrát v souvislosti s “kauzou mýto“, a znovu se mě pokusila vydírat. Opět jsem to odmítl. Dnes už je patrné, že když neuspěla u mě, začala nabízet ukradené osobní materiály novinářům. V několika redakcích je odmítli, protože je zřejmě nechtěli zveřejňovat v rozporu se zákonem, a tak se dostaly až k panu Kroupovi, kterému taková práce cizí není. Ten s nimi pracuje tak, že si jednoduše vezme jméno z diáře, případně poznámku, u které nezná kontext, a vytváří si vlastní konstrukce a vlastní příběhy. Je mu přitom úplně jedno, že realitě se vůbec nepřibližují, o to totiž vůbec nejde. Není zároveň pravdou, že jsem odmítl na dotazy odpovědět, obdržel jsem několik desítek dotazů a na všechny jsem v domluveném termínu odpověděl. Je to ale stejně jedno – pokud se jim má odpověď do příběhu nehodila, tak ji jednoduše nepoužili.

Ale to asi u pana Kroupy nikoho nepřekvapí. Všichni jsme mohli sledovat styl jeho práce v posledních dnech. On svými vylhanými články navíc už dříve dostal do vazby paní Věru Jourovou, aby se posléze ukázalo, že šlo jen o jeho manipulaci, stejně jako v případě vířivky a Vlastimila Tlustého (kde si celou kauzu dokonce sám vymyslel), nebo si pamatuji články v MF Dnes, za něž se musela MF Dnes následně omlouvat. Jednoduše vytvoří neexistující příběhy jen na základě nějakých svých myšlenkových pochodů, napíše křiklavý titulek a ničí tak lidské osudy. Už před několika týdny jsem podal trestní oznámení, protože proti výmyslům a lžím se jinak bránit nedá.

Nebudu se tu rozepisovat o jednotlivých článcích. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, rád vám je samozřejmě zodpovím, protože skutečně není co tajit a vždy existuje jednoduché vysvětlení. Víte, že je o mně obecně známo, že se setkám s každým, kdo o to požádá, vyslechnu ho, udělám si poznámky. To je můj styl práce celý života a už ho měnit nebudu.

Rozumím vaší debatě o mojí osobě, jestli moje takzvané kauzy nepoškodí náš výsledek na Vysočině. Vzpomeňme si pořádně na minulé volby, kdy jsem byl policií obviněn v “kauze Čapí hnízdo“, dvakrát jsem byl společně s panem Babišem vydáván Sněmovnou k trestnímu stíhání. A jaký byl výsledek? Porazil jsem Jirku Běhounka na preferenční hlasy, a to výrazně – dokonce s dvojnásobným rozdílem.

Děkuji vám za podporu a vzhledem k období probíhajících oblastních sněmů se v případě vašeho zájmu rád zúčastním vašich jednání, abych mohl reagovat na vaše dotazy, případně se s kýmkoliv z vás rád potkám osobně – tak jako je tomu vždy.

S přáním všeho dobrého

Jaroslav Faltýnek

Datum: 6. 5. 2021 17:46:46
Předmět: Dopis pro členy krajské organizace VysočinaOdpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů