Dotazy europoslancům KDU-ČSL mohli klást jen členové strany, dotazy veřejnosti moderátorka přehlížela

KDU-ČSL uspořádala v Jihlavě roadshow diskusi s veřejností při které moderátorka celé akce nepřipustila jiné dotazy než členů strany ačkoliv sama strana prezentovala akci jako diskusi s veřejností. Jiné dotazy než členů strany moderátorka přehlížela.

Nepomohlo ani upozornění europoslankyně Michaely Šojdrové na dotaz veřejnosti. Členové strany naopak europoslanci Zdechovskému a europoslankyni Šojdrové kladli dotazy i bez udělení slova moderátorky.

Dotaz Občasníku na postoj europoslanců na postoj lidoveckých europoslanců na postoj k přerozdělování uprchlíků (kvótám) ze zemí záchytu (na hranicích) Evropské unie k další pomoci v jednotlivých členských zemích byl lidovci ignorován.

Podle europoslance Zdechovského moderátorka z řad členů KDU-ČSL povolila ve více než hodinové debatě dotazy osmi diváků. Moderátorka četla dotazy z připraveného listu papíru. Ani jednou nebylo vidět, že by kandidáti do evropského parlamentu dostali otázku, kterou si nepřáli slyšet.

Podobným způsobem jako dotazy na europoslance ignorují lidovci i dotazy na vytvoření bezplatného parkování v modrých zónách, které jsou vzdáleny jen desítky metrů od místních kostelů římskokatolické církve.

Vyjádření europoslanců KDU-ČSL Tomáše Zdechovského a Michaely Šojdrové k postupu kladení dotazů doplnime, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů