Forum Jihlava se přiznalo: neshoda jde napříč koalicí!

Už i nejmenší koaliční partner přiznává nefunkčnost koalice ve vedení krajského města. „Například zásadní bod vyrovnání se s jihlavskými minority zablokovali sociální demokraté, přestože jinak panovala shoda. Jedním z největších odpůrců investice do letiště je zase Jaromír Kalina z KDU-ČSL, proti stávající verzi výstavby zimáku hlasují a nejvíce jsou slyšet David Beke z ODS a Martin Laštovička zvolený za KDU-ČSL,“ píše se v profilu uskupení Forum Jihlava na sociální síti.

Forum JihlavaForum Jihlava je unikátním subjektem na české politické scéně: jeho členové působí ve vedení města i v opozici. Při rozdělování politické moci po komunálních volbách se lídryně kandidátky Karolína Koubová stala radní, dvojka na kandidátce Milan Kolář se stal náměstkem primátora. Šedá eminence uskupení Forum Miroslav Tomanec sice byl na základě koaličních dohod zvolen do představenstva městské vodárenské firmy, odtud byl koalicí odvolán po sporech s místopředsedou jihlavské ODS a městským radním Davidem Beke. Šedá eminence hnutí Miroslav Tomanec se stal v červnu zastupitelem, ale dosud nepodepsal koaliční smlouvu. „Protože. ….jaksi nebyla příležitost. Je zcela zřejmé, že koalice nefunguje příliš dobře a že každý z koaličních partnerů si napsané vysvětluje jinak,“ vysvětluje uskupení Forum Jihlava.

Miroslav Tomanec tak stojí mimo současnou koalici a vůbec nejsou viditelné jeho snahy o záchranu fungování současné koalice. Na červnovém zastupitelstvu kritizoval fungování koalice ze všech sil.

Náměstek Milan Kolář je členem uskupení Forum Jihlava již pouze teoreticky. Za TOP09 a Zelené kandiduje do Senátu. Stojí na opačném konci uskupení Forum Jihlava než Miroslav Tomanec.

Už po volbách si uskupení Forum Jihlava podalo ruce s hnutím ANO na důkaz společného vládnutí. Dohodu uzavřenou rukoudáním Milan Kolář opustil ve chvíli nabídky na řízení kultury v krajském městě.

Uskupení Forum Jihlava také dosadilo svou lídryni Karolínu Koubovou do vedení městské vodárenské společnosti. Radní Koubovou má vzdělání v oboru Divadelní manažerství i zkušenosti s řízením divadla, tak snad zvládne i práci ve vedení městské firmy.

„Chci pro Jihlavu a Jihlavany radost z toho, že žijí zrovna tady,“ bylo heslo radní Koubové pro komunální volby.

Z fungování současné koalice mají radost snad jen členové uskupení Forum Jihlava v placených funkcích na jihlavské radnici. Každý měsíc přijde plat bez ohledu na výsledky práce uskupení Forum Jihlava. Pro udržení placených křesel ve vedení města je usmíření nutné.

 

23 komentářů
 1. FastdrLIM
 2. acmespHat
 3. SteveOdosY
 4. kombolCal
 5. Mysaits
 6. BarryBlant
 7. novostnug
 8. Kevinglozy
 9. BarryBlant
 10. kombolCal
 11. cvetocDwege
 12. RussellLox
 13. gadanienn
 14. novostnug
 15. acmespHat
 16. prooknann
 17. bigpicFealm
 18. ScottTalty
 19. mobilemBib
 20. MattieHof
 21. Justinstera
 22. Josephpoich
 23. BillyVok
Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů