Havlíčkobrodská fotbalová krize: obrušují se hrany konfliktu fotbalistů s radnicí

píšťalka peníze fotbalNěkolik dnů před vánočními svátky rezignovalo celé vedení FC Slovan Havlíčkův Brod na protest proti neschválení dotace na činnost oddílu v roce 2016 (více zde). Po rezignacích se rozběhla rokování o budoucnosti druhého největšího klubu na Vysočině mezi zástupci fotbalového oddílu a vedením města.

„Obrušují se hrany konfliktu, jasno by mělo být do konání členské schůze dvacátého ledna. Náš předseda Ondřej Pavlas udělal za posledních několik let mnoho dobré práce, byl bych rád, kdyby pokračoval v práci předsedy oddílu,“ prohlásil trenér A-týmu Richard Zeman.

Trenér Zeman odmítl možnost, že by se osobně ujal řízení oddílu současně s trénováním „áčka“. „Když tým nemá výsledky, může být trenér odvolán. A to není dobře, když v jednom oddílu trénujete a v jiném oddíle jste členem výboru,“ podotkl trenér Zeman.

Šéf hokeje Kozlík: fotbalisti s námi kopou proti radnici jako s mičudou

Fotbalisté srovnávají přístup havlíčkobrodské radnice k fotbalu a hokeji. „V podstatě hokej používají jako mičudu s kterou kopou proti radnici. Což mi docela vadí,“ řekl šéf havlíčkobrodského hokeje David Kozlík. Fotbalisté žádají srovnatelné dotační podmínky jako dostali místní hokejisté. Rezignace fotbalistů začaly padat ve chvíli, kdy zastupitelé pokrátili dotaci na činnost oddílu v příštím roce.

Jednání probíhají

Mezi fotbalisty a vedením radnice probíhají jednání o způsobu urovnání situace. „Bude záležet na tom, jestli návrhy pana starosty Tecla přijme vedení města,“  řekl vyjednavač fotbalistů Lukáš Koblížek. Návrhy fotbalistů bude vedení města posuzovat zřejmě až po Novém roce. „Rozpuštění klubu by byla až krajní varianta, o tom v tuto chvíli neuvažujeme,“ dodal Koblížek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů