Havlíčkobrodský spor o investici pro domov seniorů. Zůstane pavilon deset?

Rada města Havlíčkova Brodu pořádně zkomplikovala záměry Kraje Vysočina s výstavbou nového domova pro seniory. Počátkem listopadu radní odhlasovali usnesení ve kterém nesouhlasí s demolicí pavilonu č. 10 v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod. Havlíčkobrodská radnice uplatní toto stanovisko v probíhajícím správním řízení o odstranění stavby.

„Rada města o bourání nevěděla, to je celý problém,“ podotkl místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl (KDU-ČSL).

Ilustrační záběry

Podle místostarosty Jůzla mohl Kraj Vysočina přistoupit k celé záležitosti citlivěji a informovat vedení města o svých záměrech. Budova číslo deset byla postavena v době Rakouska-Uherska před sto lety, původně měla být snad zbourána jen část budovy. Čelní stěna pavilonu měla být zachována. A najednou přišla úřední cestou do Havlíčkova Brodu zpráva o úplné demolici budovy.

„Je to nešťastná komunikace Kraje Vysočina, nikdo za námi nepřijede a neptá se na náš názor,“ prohlásil Jůzl.

Zastavit stamilionovou investici Kraje Vysočina?

Kapacity sociálních služeb přestanou v blízké budoucnosti postačovat potřebám regionu Havlíčkobrodska vzhledem ke stárnutí obyvatelstva. „Kraj Vysočina navyšuje kapacity domova pro seniory, my musíme navyšovat naše kapacity,“ podotkla místostarostka Ivana Mojžyšková. Zastavení krajské investice do výstavby nového domova pro seniory by region pocítil v blízké budoucnosti, kdy nebudou místa v domovech pro seniory postačovat vzrůstající poptávce.

Střet Kraje Vysočina a vedení Havlíčkova Brodu o pavilon deset má předvídatelný vývoj: budova není v režimu památkové ochrany, proto vydání demoličního výměru Stavebním úřadem nic nebrání. Zbytek je politika.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů