V Humpolci dál vyšetřují únik výsledku neuskutečněné tajné volby starosty z řad opozice

Ačkoliv se tajná volba starosty Humpolce neuskutečnila na listopadovém jednání zastupitelstva města Humpolce, měl tajemník úřadu Jiří Fiala předem připravené usnesení o výsledku volby starosty. Měl se jím stát lídr opozice Karel Kratochvíl (ODS). Vládnout měla široká koalice pod vedením ODS.

„Bylo by dobré znát jméno člověka, který to provedl. Je to docela podlé,“ řekl lídr opozice Karel Kratochvíl.

Případ předem známého výsledku tajné volby starosty Humpolce už vyšetřuje z podnětu města Humpolec Úřad pro ochranu osobních údajů. Tajemník městského úřad Jiří Fiala požádal Úřad o radu, jakým způsobem dál postupovat. Nyní má případ vyšetřovat i Kontrolní výbor zastupitelstva.

Je velmi neobvyklé, aby kdokoliv sepisoval výsledky tajné volby zastupitelstva ještě předtím než se volba uskutečnila. „Kontrolní výbor by měl odpovědět na otázku, zda-li tam byla lidská nebo systémová chyba. Doufáme, že Vám výsledky sdělíme na únorovém jednání zastupitelstva,“ řekl zastupitelům předseda Kontrolního výboru Vlastimil Brukner.

Opoziční zastupitelé se domnívají, že zveřejnění výsledku tajné volby ještě před jejím uskutečněním je porušením zákona o ochraně osobních údajů.

„Fandím Kontrolnímu výboru, aby se dostal někam dál,“ řekl lídr opozice Karel Kratochvíl (ODS).

„Viník se určitě dohledá, v dnešní“ prohlásila zastupitelka Alena Krejčí (KDU-ČSL).

„Žádný Mirek Dušín? Tak necháme to na kontrolním výboru,“ uzavřel diskusi zastupitelů Karel Kratochvíl (ODS).

Nikdo ze zastupitelů už nezpochybňoval pravdivost připraveného usnesení o výsledku tajné volby zastupitelů města Humopolce.

Na prosincové volbě starosty už nebyly zastupitelům předloženy ani jmenovité návrhy kandidátů na pozice starosty a místostarostů, místo jmen se objevily pouze tři tečky.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů