Hejtman Běhounek (ČSSD) versus Radek Popelka (ANO) o leteckých záchrankách

Hejtman Jiří Běhounek publikoval na webu Kraje Vysočina názor k budoucnosti letecké záchranné služby:
BěhounekJsem velmi znepokojen veřejně šířenými informacemi a diskuzí probíhající v médiích týkající se budoucího zajištění provozování letecké záchranné služby. Vláda ČR dnes nerozhodla, zda tuto službu pro zdravotnické záchranné služby řízené kraji budou od začátku příštího roku provozovat stejně jako dosud soukromé společnosti, jak je tomu v současné době v osmi ze čtrnácti krajů, nebo zda tuto službu začne garantovat stát prostřednictvím např. armády nebo policie.

Osobně se domnívám, že něco, co funguje, nemá být za každou cenu měněno. Dosavadní smlouva o zajištění LZS platí od roku 2009 a má skončit na konci letošního roku.  V tuto chvíli je už NEZBYTNĚ nutné, aby Vláda ČR rozhodla, jakým způsobem bude tento druh klíčové přednemocniční péče zajištěn. Pokud nebude tendr vypsán včas, nepodaří se zadavateli celou administraci realizovat v letošním roce a v příštím roce může dojít k zásadnímu ohrožení fungování této služby s fatálními důsledky.

Předpokládám, že při přípravě parametrů veřejné zakázky bude brán zásadní zřetel i na technické parametry služby, možnosti heliportů, rozměry hangárů a na skutečnosti, které se váží na provoz základen LZS v jednotlivých krajích vč. úzkých vazeb na základny zdravotnické záchranné služby (té pozemní), zdravotnické personální zajištění této služby, ale i na nemalé investice vložené do vybavení jednotlivých posádek.

Ať už Vláda ČR rozhodne jakkoli, jako statutární zástupce zřizovatele Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a hlavně jako lékař, vyzývám všechny odpovědné osoby, aby pečlivě zvážily dopady změn v budoucím provozu LZS, aby braly v úvahu limity, které jsou dány v současné době nepřipraveností složek státu – armády a policie tuto službu vykonávat v násobném měřítku než dosud. LZS je klíčovou službou  současného regionálního zdravotnictví, nesmí se stát, že chybné, ukvapené nebo nepřipravené zásahy do současného fungování povedou ke zhoršení kvality, úrovně a rozsahu zabezpečení LZS, a tím zhoršení péče o naše spoluobčany.

Mudr. Jiří Běhounek (vyjádření nekráceno, bez redakčních úprav)

Občasník požádal o reakci člena republikového předsednictva Hnutí ANO za Kraj Vysočina Radka Popelku:

popelkaanoVe vyjádření hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka mne nejvíce zaujala věta, která zřejmě charakterizuje jeho osobní postoj k věcem veřejným. Tato věta zní.: „Osobně se domnívám, že něco, co funguje, nemá být za každou cenu měněno.“ Tato věta ve své podstatě vyjadřuje postoj vedení kraje za posledních minimálně 8 let. Rozbitá, úzká, křivolatá silnice je pořád silnice. No a tak ji necháme být. Staré oprýskané lůžko v zapáchajícím nemocničním pokoji je stále lůžko, za které pojišťovny platí. Necháme to být. Jednobarevná vláda ČSSD, která svůj život opírá o úplatky (pardon, placené funkce) pro KSČM. Funguje dokonce bezvadně. Necháme to být. No a jako perlička samotný MUDr. Jiří Běhounek. Hejtman, poslanec, zastupitel, člen správní rady VZP a mnoho dalších placených i čestných funkcí. I to vše náramně funguje.

Je tady na nás všech, abychom přišli na podzim roku 2016 k volbám a panu hejtmanovi ukázali, jak pro změnu funguje demokracie.

Radek Popelka (nekráceno, neupraveno. zvýrazněno autorem).

Reakci kandidáta hnutí ANO Zdeňka Faltuse do senátu najdete zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů