Hejtman Běhounek: jihlavskou nemocnici jsme podrželi ve všech investicích!

Jihlavská nemocnice míří do ekonomicky velmi nejistého období.

„Zůstatek investičního fondu je použtý na pokrytí nákladů na opravy ve výši 21 mil. Kč a dále předpokládáme, že nepokryjeme jeho zůstatek ve výši dalších 20 mil. Kč. Celkem tedy použijeme investiční fond do výsledku hospodaření ve výši 41 mil. Zůstatek investičního fondu je tedy ke konci roku plánován ve výši 11 mil. Kč. Tento stav je velice rizikový a umožňuje v následujícím roce řešit pouze havarijní rezervy,“ stojí v pololetní zprávě vedení jihlavské nemocnice pro Kraj Vysočina jako zřizovatele nemocnice.

Na informace o rizikovém stavu se Občasník.eu zeptal přímo hejtmana Jiřího Běhounka na tiskové konferenci Kraje Vysočina:

„Musím se ptát, jak management nemocice uvažuje. Když je ruka páně otevřená, perou do toho investice horem dolem a ještě chtějí, abychom jim platili odpisy? Tak to sorry! Za dobu existence Kraje Vysočina, což je patnáct let,šlo do nemocnic, do všech nemocnic kraje bylo investováno pět miliard korun! Takže nemocnice jihlava na to upozorňuje proto, že si chce dělat alibi! Budu se ptát, jestli ředitel a ekonom nemocnice jsou lidi na správném místě. Když si budu připravovat investici, tak si ji musím připravovat s celkovým dopadem. A nepsat potom rizikovou zprávu! Chtěli EPC, ERP, PET-CT, NMR – chtějí všechno! Tak musí umět počítat! Jestli jsou přesvědčeni, že jim to Kraj bude stále platit, tak pardon! Kdyby byli v jiném režimu,než milovaném režimu  naším zřizovatelem, museli by se sakra ohánět.

Já to riziko takhle nevnímám  a jestli to takhle píšou, tak je to jejich riziko, ne naše. My jsme je podrželi ve všech investicích! Dostali sto deset milionů korun na lineární urychlovač, který stát profinancuje. Kdo nám za to poděkuje?,“ zeptal se hejtman.

„Nesmíte se rozčilovat, pane hejtmane,“ uklidňovala hejtmana Běhounka jeho tisková mluvčí.

„Ano, je to přesně tak. Dokud jsem byl nemocnej, mohl jsem se rozčilovat, pít a kouřit. Teď jsem zdravej a nesmím vůbec nic,“ povzdechl si hejtman Jiří Běhounek a odešel z tiskové konference.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů