Hledání vůle jihočeské politiky pro obnovu provozu úzkokolejky

Jihočeský kraj loni na podzim odstřihl Jindřichohradecké místní dráhy od veřejných finančních prostředků a zkrachovalého železničního dopravce nahradila autobusová doprava.

Obnovení železničního provozu na železničních tratích z Jindřichova Hradce do jihočeské Nové Bystřice a severním směrem do Obrataně na Vysočině očividně není palčivým tématem krajské politiky pro koalici v čele s hejtmanem Martinem Kubou.

Jihočeské hejtmanství už loni na podzim dostalo nabídku firmy Gepard express na postupné obnovení železničního provozu na úzkokolejce v kombinaci s autobusovou dopravou.

Šestnáct měst a obcí podíl trasy úzkokolejné dráhy tvoří spolek Jindřichohradecká úzkokolejná dráha s viditelnou snahou o obnovení provozu.

Očividně chybí politická vůle jihočechů na krajské úrovni po obnovení alespoň turistického provozu. Jihočeští politici nedávají najevo žádnou velkou podporu snahám o obnovení železničního provozu alespoň v omezeném režimu v době letních prázdnin.

Čas letí jako bláznivý. Nezájem krajských politiků značně komplikuje případný rozjezd úzkokolejky. Ani snaha obcí sdružených do nového spolku Jindřichohradecká úzkokolejná dráha si nezasloužila vlídná slova podpory a pochopení Jihočeského kraje.

Jihočeští politici se tváří, jako kdyby svou část problémů úzkokolejky vyřešili už na podzim náhradou autobusové dopravy místo zkrachovalého železničního dopravce.

Dotazy na postoj hejtmana Kuby k záchraně úzkokolejky jeho tajemnice Pavla Vandasová razantně odpaluje na náměstka hejtmana Antonína Kráka a tiskový odbor Jihočeského kraje. Skoro to vypadá jako by hejtman Kuba ani žádný postoj neměl.

Krajské zastupitelstvo Jihočeského kraje se sejde v polovině února a to je snad poslední šance na letní provoz úzkokolejky. Snad se alespoň na jednání jihočeských zastupitelů veřejnost dozví více o sympatiích jednotlivých politiků k dalšímu provozu úzkorozchodné dráhy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů