Hospodářské noviny: na pronájem ledu mládeže Dukly by stačila třetina peněz z dotace?

V diskusi o financování mládežnického hokeje z finančních prostředků jihlavské radnice se objevil nový pohled v prestižním deníku zaměřeném na hospodářské a ekonomické zpravodajství. Hospodářské noviny u zprávy o možných změnách legislativních pravidel financování sportu napsaly:

„Například město Jihlava letos poslalo spolku Dukla Jihlava − mládež dotaci 6,7 milionu korun. Jenže peníze šly na účet Dukly Jihlava, s. r. o., jež je správcem místního stadionu a zároveň majitelem hráčů prvního týmu. Rodiče malých dětí jsou tam sice rádi, že díky dotaci nemusí platit plnou sumu za pronájem ledové plochy z vlastního, jenže na to by stačila třetina peněz z dotace. Zbytek jde na vylepšení hospodaření obchodní společnosti Dukla, která má finanční problémy,“ napsaly Hospodářské noviny.

Názor Hospodářských novin podpořil i poslanec parlamentu:

„Spolek může přijímat dotace, zatímco u obchodní společnosti by to byla veřejná podpora. Musíme to oddělit, aby se tam nemohlo nekontrolovatelně přelévat jako dnes, aby se peníze nezneužívaly,“ říká poslanec Pražák.

Změna titulku

Text Hospodářských novin už má za sebou i proměnu titulku u on-line zprávy na webu deníku. Původní titulek zněl: „Růžička změnil dějiny českého hokeje. Jeho kauza teď přepíše i tuzemské zákony“ . Současný titulek zní: „Růžička změnil dějiny českého hokeje. Jeho kauza teď může přepsat i zákony“.

Fakta: Jednoduchý propočet ceny ledu

Spolek Dukla Jihlava-mládež spotřebuje za sezónu kolem tří tisíc hodin na ledové ploše za tréninkové jednotky. Cenová úroveň je dva tisíce korun za jednu hodinu ledu (devatenáct set korun led plus sto korun za použití kabiny). Vynásobením obou čísel vyjde částka kolem šesti milionů korun, kterou potřebuje hokejový oddíl na úhradu ledu. Uvedený výpočet je maximálně zjednodušený.

Informace v Hospodářských novinách o potřebnosti pouhé třetiny dotace ale vypadá jako propaganda a možná snaha o dezinformaci, třeba s cílem prosadit změny v zákonné legislativě.

Zastupitelé: zdroj informace Hospodářských novin?

Text vyšel v Hospodářských novinách počátkem července. Kromě komentáře k informaci se jihlavští zastupitelé houfně ptají po zdroji informace, „odkud to Hospodářské noviny mají“?

„Předseda Dukly Jihlava-mládež Petr Koláček mi sdělil, že peníze, které zastupitelstvo dalo Dukle opravdu sníží náklady pro mládežnický hokej. O tom, že pouze o třetinu nic nevím,“ komentoval informaci Hospodářských novin zastupitel Jaroslav Huňáček (ODS).

Komentář k informaci o potřebnosti třetiny finančních prostředků na úhradu využití ledové plochy pro spolek Dukla Jihlava − mládež zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů