Hřiště v Hosově pronajala Jihlava za pětistovku na měsíc jako kluziště

Město Jihlava zlegalizovalo provozování kluziště v osadě Hosov na okraji Jihlavy. Předseda osadního výboru Hosov Miroslav Meixner si pronajal místní hřiště a může na něm celý měsíc provozovat kluziště za pouhých pět set korun.

„O vzniku ledové plochy jsme nic nevěděli, nikdo s městem dopředu o záměru nejednal. Předmětné sportovní hřiště je majetkem statutárního města Jihlavy, které ho rovněž provozuje. Svým stavebně-technickým stavem je určeno převážně pro hraní míčových her v létě,“ informoval mluvčí Magistrátu Radovan Daněk.

Mluvčí Daněk odmítl svolání tiskové konference s prostorem pro vyjádření primátora a náměstků města s tím, že vedení města má jiný program.

Vedení města Jihlavy ani tiskový mluvčí dosud nesdělil, jak město Jihlava došlo k částce pět set korun za pronájem kluziště vybudovaného svépomocí v osadě Hosov.

„Osobně jsem podporovatelem všech aktivit, kdy se občané snaží dělat něco nezištně i pro druhé. Pokud je to možné má to mojí podporu. V tomto případě podcenil komunikace jak osadní výbor nebo obyvatelé Hosova i úřad a zbytečně se to nafouklo. Jakmile se informace dostala k panu primátorovi, bylo během chvilky vyřešeno a Rada to dnes posvětila,“ sdělil radní David Beke (ODS).

Podrobnosti zjišťujeme.

O rozhodnutí radních města Jihlavy můžete hlasovat v anketě na sociálních sítích:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů