Hyský (ČSSD): S Kalinou (KDU-ČSL) si dovedu představit budoucí spolupráci

Politická krize koalice primátorky Karolíny Koubové pokračuje ostrým vnitrostranickým sporem předsedů KDU-ČSL Jihlava. Nový předseda KDU-ČSL Josef Kodet ml. se ostře vymezil vůči svému předchůdci ve funkci a lídrovi KDU-ČSL Jaromíru Kalinovi. Kalina loni v létě rezignoval na funkci náměstka primátorky, když se primátorka Koubová (Fórum) spolu se svým náměstkem Laštovičkou (ODS) začala vměšovat do řízení vodárenského sporu.

Ani několikaměsíční vyjednávání pod vedením nového předsedy KDU-ČSL nepřinesla očekávaný návrat lidovců do koalice primátorky Karolíny Koubové.

Ani lákání dvojice zastupitelů sociálních demokratů (ex-primátor Rudolf Chloupek, oblastní předseda Martin Hyský) nepřineslo očekávanou stabilizaci situace. Sociální demokraté se drží hesla „na potápějící loď se nenastupuje“.

“ Osobnost Jaromíra Kaliny jako politického partnera je v dnešní době naprosto nepřijatelná pro většinu demokratických politických stran v Jihlavě a v Kraji Vysočina,“tvrdí současný předseda KDU-ČSL Jihlava Josef Kodet ml.

Ke Kodetovým výrokům zaujal oblastní předseda ČSSD a jihlavský zastupitel Martin Hyský jasné stanovisko:

„Minulou spolupráci se zástupci KDU-ČSL hodnotím kladně. Jako náměstek primátora jsem spolupracoval s Josefem Kodetem st., oceňoval jsem jeho analytické schopnosti a zkušenosti v komunální politice. Jako člen rady města v minulém volebním období jsem byl také v kontaktu s náměstkem primátora Jaromírem Kalinou, sympatický mi byl zejména jeho tah na branku. Dokážu si představit s ním spolupráci i v budoucnosti,“ uvedl Martin Hyský.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů