Inspirativní region 2021: Jihlava první, Žďár druhý

Agentura CzechInvest tradičně vyhlašuje soutěž Inspirativní region. Jejím cílem je poukazovat na zajímavé projekty zaměřené na podporu podnikatelského prostředí v obcích a městech z celé České republiky.

Tento rok hledala odborná porota projekty uskutečněné v letech 2019-2020 a ze všech přihlášených vybrala pět finalistů, kteří se budou ucházet o titul Inspirativní region 2021. Z Vysočiny se do finále dostaly projekty:

Statutární město Jihlava – Elektronické služby pro podnikatele
Město Žďár nad Sázavou – Průmyslová zóna Jamská II

Statutární město Jiihlava, který představil službu Mapa pozemků pro investory, aplikaci Poplatek z pobytu, určenou podnikatelům v ubytování, a objednávkovou aplikaci WebCall, jež podnikatelům usnadňuje komunikaci s úřady. Projekt si klade za cíl zpřístupnit veřejné služby pro podnikatele a investory prostřednictvím jmenovaných elektronických nástrojů.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výběrové řízení na pozici  generálního ředitele CzechInvest - CzechInvest

Desetihektarová Průmyslová zóna Jamská II je snahou Žďáru nad Sázavou mít na svém území zaměstnavatele, kteří nabízejí kvalifikovanou perspektivní práci a vyrábějí výrobky nebo poskytují služby s vyšší přidanou hodnotu. Tím Žďár nad Sázavou hodlá naplňovat strategii Ministerstva průmysl a obchodu Country for Future.

„Očekáváme přínos kolem pěti set vysoce kvalifikovaných míst s propojením na další pracovní místa v návazných službách,“ řekl o projektu starosta města Martin Mrkos.

Kritéria výběru firem jsou podle starosty Mrkose poměrně přísná, z dvaceti zájemců jsou vybrány dvě nebo tři firmy. S výběrem firem pomáhají i zahraniční obchodní komory.

Žďár nad Sázavou evidentně těží ze zkušeností bývalého ředitele regionální kanceláře agentury Czech Invest, který je ve Žďáru nad Sázavou vedoucím Odboru strategických investic místní radnice.

Protože Žďár nad Sázavou současně akcentuje udržitelnost životního prostředí, nejen v kontextu probíhajících klimatických změn, jako nedílnou a základní podmínku pro kvalitní život občanů města, je území pro rozvoj podnikání přístupné pouze těm investorům, kteří zrealizují vlastní investiční výstavbu dle požadavků a principů modro-zelené infrastruktury a šetrného přístupu k životnímu prostředí.

Videozáznam z finálového kola s prezentací jednotlivých projektů můžete vidět přímo zde:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů