(VIDEO) Ryška (ODS): Nagyová (ANO) nemá šanci být náměstkyní primátora Jihlavy

Výsledek senátních voleb napověděl i další směr politického vývoje v krajské metropoli Vysočiny. Mandát zastupitelky získala i Jana Nagyová, spoluobžalovaná s Andrejem Babišem v kauze „Čapí hnízdo“. V minulosti byla náměstkyní primátora Rudolfa Chloupka.

Může jít o obrázek 2 lidem , stojícím lidem a indoor

Do jihlavského zastupitelstva se dostalo jen pět subjektů, pro sestavení většinové koalice je potřeba devatenáct hlasů. Vítězem voleb je hnutí ANO se ziskem čtrnácti mandátů, druhá ODS má jedenáct mandátů, další tři subjekty SPD s podporou Trikolóry, Piráti a Fórum Jihlava a STAN mají po čtyřech mandátech.

Členská schůze a následná místní rada ODS Jihlava rozhodne o dalším směru sestavování koalice ve vedení města. Jsou možné dvě základní varianty pro ODS: spolupráce s hnutím ANO jako v jiných velkých městech na Vysočině, nebo „problematická“ koalice s menšími partnery. „Problematická“ koalice bez hnutí ANO by měla právě jen potřebných devatenáct hlasů a to je na vládnutí krajské metropoli Vysočiny dost málo pro ODS. Malí partneři z řad koaličních stran dostanou do rukou „sílu každého hlasu“, kdy rozhodovat může i pouhá absence na jednání Rady města nebo Zastupitelstva města Jihlavy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů