Jihlava nechce trolejbusy z Turecka, rozšíří objednávku na dvacet vozů

Šestnáct milionů korun, což je zhruba cena jednoho trolejbusu je cenový rozdíl v nabídkách na dodávku dvanácti kusů trolejbusů pro Dopravní podnik města Jihlavy. Nabídka turecké firmy BOZANKAYA OTOMOTİV MAKİNA İMALAT İTHALAT VE İHRACAT A.Ş. byla v hodnotě 141 064 500,- Kč.

Dopravní podnik města Jihlavy poptával šest kusů nových „klasických“ dvounápravových nízkopodlažních trolejbusů určených pro provoz v městské hromadné dopravě osob a šest kusů nových dvounápravových nízkopodlažních trolejbusů, vybavených trakční baterií (parciální).

Podle informací Občasníku jsou v pozadí zrušené zakázky politické důvody o kterých se hojně spekuluje mezi veřejností a cestujícími v Jihlavě. Turecko je kandidátskou zemí EU od roku 2005, avšak jednání o přistoupení se z důvodu zhoršování situace v oblasti demokracie a právního státu zastavila.

„Primárním důvodem je rozšíření objednávky na patnáct klasických trolejbusů a pět parciálních,“ sdělil primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS).

„Uspěli jsme v několika dotačních titulech a předmět zakázky rozšíříme,“ konstatoval ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner.

Podle ředitele Rovnera jihlavský dopravní podnik reaguje na další možnosti získání dotačních zdrojů z IROPU a Modernizačního fondu. „Budeme totiž moci čerpat dotace na nové vozy ve vyšším objemu. Místo 12 nových vozů nakoupíme minimálně 15 nových a v dohledné době pak dalších 5 nových. Celkem tedy můžeme mít v Jihlavě dvacet nových vozidel – 14 parciálních trolejbusů a 6 standartních trolejbusů. Původní VŘ bylo vypsáno jen na 12 trolejbusů – 6 parciálních a 6 bez trakční baterie,“ dodal ředitel Rovner.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů